Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/2HcA75
1397/06/16 - 12:14 تاريخ انتشار: 813 تعداد بازديد: 51570 كد خبر:
تعرفه دیگری بر واردات چین، دنیا را نگران تر کرد
در بازارهای چین، شاخص های بلوچیپ بازار این کشور با افت 0.8 درصدی همراه شدند در حالی که قیمت سهام شرکت های بهداشتی نیز در پی رسوایی شرکت چانگ ینگ بر سر واکسن های تقلبی از ماه های گذشته همچنان در سرازیری قیمت قرار دارند و اعمال تعرفه جدید بر محصولات چینی دوباره بازارها را در نگرانی عمیق تری فرو برد.

بازارهای آسیایی آخرین روز کاری هفته را در حالی پشت سر گذاشتند که تازه ترین تعرفه اعمال شده بر واردات چین به آمریکا اجرایی شد و افت شاخص شرکت های بزرگ آمریکایی را موجب شد و شرکت های تکنولوژی در این میان بیشترین ضرر را متحمل شدند .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با افت یک درصدی رو به رو شد و افزایش قیمت ین در پی احتمال افزایش روابط تجاری آمریکا با ژاپن صورت گرفت.

اما در بازارهای چین، شاخص های بلوچیپ بازار این کشور با افت 0.8 درصدی همراه شدند در حالی که قیمت سهام شرکت های بهداشتی نیز در پی رسوایی شرکت چانگ ینگ بر سر واکسن های تقلبی از ماه های گذشته همچنان در سرازیری قیمت قرار دارند.

شرکت چانگ شنگ، تولیدکننده واکسن های دارویی، در ماه جولای به دلیل جعل اطلاعات در ارتباط با تولید واکسن های بی اثر برای نوزادان متهم شد و خشم گسترده مردم چین برانگیخت.

به این ترتیب، از ماه جولای تا کنون، قیمت سهام شرکت های دارویی در پی استعفای گسترده چند تن از مقامات اداره غذا و دارو در این کشور، با روند منفی همراه شده است.

اما در بازارهای نوظهور، تلاش برای ثبات روند شاخص ها پس از افت مستمر یک هفته ای نتوانست آخرین روز معاملاتی را هم مثبت کند و در این میان پتانسیل ایجاد بحران اقتصادی در اندونزی و فیلیپین پس از ترکیه و آرژانتین به مراتب بالا است.

به این ترتیب، در بازارهای جهانی، شاخص نیکی ژاپن کاهش 0.8 درصدی داشت و بورس هنگ کنگ هم بدون تغییر به معاملات ادامه داد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد