Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/uW523f
1397/06/18 - 10:56 تاريخ انتشار: 634 تعداد بازديد: 51620 كد خبر:
عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی پیشنهاد داد؛
تشکیل کمیته رصد ارائه ارز صادرکنندگان
صادرکنندگان اگر ارزهای خود را در اختیار سامانه نیما قرار دهند با توجه منابع و مصارف ارزی، مشکل خاصی در بازارها و اقتصاد انجام نمی شود.


عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم تشکیل کمیته ویژه برای رصد روند ارائه ارز توسط صادرکنندگان دولتی و خصوصی به سامانه نیما تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت، سیدتقی کبیری درباره اظهارات رئیس جمهوری مبنی بر اینکه صادرکننده دولتی و خصولتی باید ارز خود را در اختیار سامانه نیما قرار دهند، گفت: بدیهی است کشور در شرایطی قرار دارد که آمریکایی ها و صهیونیست ها می خواهند با تداوم دشمنی و کارشکنی، اقتصاد کشور را تخریب کنند البته جمهوری اسلامی همواره اجازه نداده که دشمنان به اهداف شوم خود دست یابند و در مقابل دشمنان ایستادگی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی و سیاست گذاری صحیح اقتصادی مانع از فشار اقتصادی به مردم می شود در این راستا اصلاح سیاست ها ارزی که بانک مرکزی در دستور کار قرار داده اقدام مثبتی است.

حمایت مجلس از دولت برای برخورد با خیانت کاران ارزی

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط جنگ اقتصادی علاوه بر دولت و مردم، باید بخش های به اصطلاح نیمه دولتی و خصوصی نیز کمک کنند تا بازار و اقتصاد کشور با چالش روبرو نشوند.

کبیری گفت: صادرکنندگان اگر ارزهای خود را در اختیار سامانه نیما قرار دهند با توجه منابع و مصارف ارزی، مشکل خاصی در بازارها و اقتصاد انجام نمی شود.

وی ادامه داد: مسئولان دولتی باید به طور شفاف اسامی دریافت کننده ارز دولتی و حتی میزان ارز دولتی اختصاص داده شده را منتشر کنند و همچنین روند توزیع کالاهای وارداتی با ارز دولتی باید رصد شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیته ویژه ای باید تشکیل شود تا روند ارائه ارز توسط صادرکنندگان دولتی و به اصطلاح خصوصی را به سامانه نیما رصد کند و در صورت تخلف باید دولت و قوه قضائیه برخورد کنند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد