Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/wQZqnk
1397/06/24 - 12:30 تاريخ انتشار: 1050 تعداد بازديد: 51742 كد خبر:
طوفان افکار عمومی آمریکا بر علیه رفتار تجاری ترامپ
به نظر می رسد، افکار عمومی آمریکا برای وضع تعرفه های جدید آمادگی ندارد . نگرانی مردم از این رفتار تجاری رئیس جمهور، خشم بسیاری از تجار و بازرگانان را برانگیخته تا جایی که اعتراضات مردمی در رو به روی در کاخ سفید بیشتر می شود .

تلاش های وزیر خزانه داری آمریکا برای پا در میانی میان چین و آمریکا هم کارساز نبود. رئیس جمهور آمریکا تصمیم دارد با جدیت تمام، اقتصاد چین را از بین ببرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، دونالد ترامپ در روز پنجشنبه اعلام داشت که آمریکا آمادگی وضع تعرفه 200 میلیارد دلاری بر محصولات چینی را دارد . این در حالی است که، وزیر خزانه داری دولت وی برای ایجاد صلح میان چین و آمریکا تلاش های بسیار زیادی داشته است اما با مخالفت رئیس جمهور رو به رو شده است.

به نظر می رسد، افکار عمومی آمریکا برای وضع تعرفه های جدید آمادگی ندارد . نگرانی مردم از این رفتار تجاری رئیس جمهور، خشم بسیاری از تجار و بازرگانان را برانگیخته تا جایی که اعتراضات مردمی در رو به روی در کاخ سفید بیشتر می شود و تقاضای مردم برای استعفای دونالد ترامپ، خشم آنها را در خصوص رفتاری تجاری این رئیس جمهور نشان می دهد .

تهدید به اعمال تعرفه های جدید بر محصولات چینی از سوی رئیس جمهور آمریکا بازارهای مالی این کشور را هم دچار تشنج کرده است. شاخص ها در بازار آمریکا نزولی شدند و شاخص قیمت دلار با افزایش بی سابقه ای در مقایسه با همتای چینی خود رو به رو شد.

افت قیمت سهام شرکت های تکنولوژی در حالی به ثبت رسید که شرکت اپل نیز با وجود معرفی آیفون جدید با افت 1.7 درصدی قیمت سهام همراه شد.

شرکت اپل که از هفته گذشته نسبت به افت قیمت سهام خود هشدار داده بود یکی از بزرگترین شرکت های آمریکایی است که از این تعرفه متضرر می شود. اپل به عنوان یکی از بزرگترین مشتریان چین، هم اکنون با مشکلات فراوان در تأمین قطعات خود رو به رو شده است.

جلسات مکرر ترامپ با مشاوران اقتصادی خود، وزیر دارایی ، وزیر بازرگانی و مسئول امور تجاری آمریکا در روز پنجشنبه نشان از این دارد که رئیس جمهور آمریکا نیز از اوضاع نا به سامان اقتصادی در کشور خود با وضع تعرفه های گمرکی باخبر است.

یکی از حاضران جلسه در خصوص این نشست روز پنجشنبه اعلام داشته که ترامپ، هیچ نگرانی در خصوص وضع تعرفه های جدید گمرکی ندارد و برای اعمال آن بسیار مصمم است.

افکار عمومی آمریکا در هفته گذشته با اعمال تعرفه بر 200 میلیارد دلار محصولات چینی بسیار طوفانی بود در حالی که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد برای اعمال تعرفه 25 درصدی بر 50 میلیارد دیگر از محصولات چینی نیز آماده باشید.

بر این اساس، شرکت اپل در هفته گذشته اعلام داشت که تعرفه بر 200 میلیارد دلار از محصولات چینی بسیاری از محصولات مورد نیاز این شرکت را شامل می شود . محصولاتی که بیشتر مورد نیاز اپل واچ و هدفون های ایرپاد خواهد بود.

در این میان، شرکت های خرده فروشی و فروشگاه ها زنجیره ای مثل وال مارت و تارگت نیز دچار ضرر و زیان های جبران ناپذیری خواهند شد. واردات محصولات متفاوت در بازار آمریکا با اعمال این تعرفه ها دچار مشکل خواهند شد. از واردات تلویزیون تا شکلات های معمول بازار آمریکا .

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد