Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/g3umgG
1397/06/24 - 16:06 تاريخ انتشار: 1043 تعداد بازديد: 51750 كد خبر:
موعد تسویه کارگزاری ها نزدیک است
در یک قدمی 160 هزار واحد
حذف سقف رقابت محصولات پتروشیمی در بورس کالا اقبال به نمادهای گروه مذکور را در پی داشت و همین موضوع رشد شاخص و نزدیکی به سطح 160 هزار واحدی را در پی داشت هرچند افزایش عرضه با توجه به نزدیکی به موعد تسویه کارگزاری ها نیز در بازار محسوس بود.
 

امروز بورس اوراق بهادار تهران با توجه به حذف سقف رقابت محصولات پتروشیمی در بورس کالا فعالیت خود را در گروه محصولات شیمیایی پرتقاضا آغاز کرد. گروه فلزات اساسی و فراورده های نفتی و معدنی نیز با افزایش تقاضا مواجه بودند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در ادامه افزایش عرضه گروه های مطرح بازار را با عقب نشینی مواجه ساخت. افزایش حجم معاملات در کلیت بازار امروز نیز ادامه داشت و شاخص کل در دقایق ابتدایی بازار با رشد بیش از ۳۵۰۰ واحدی روبرو شد. با گذشت حدود یک ساعت از آغاز معاملات افزایش عرضه در نمادهای بزرگ بازار مشهود بود.

اما در بازار نمادهای معاملاتی  وصنعت،  رمپنا،  شویند، پکویر، غمهرا، دفارا،  کپشیر، سپاها، ستران، حتوکا، سهگمت  شیراز، ثفارس، آسیا، شفارس، ساراب، لسرما  وتجارت، وبملت، ، سشرق، بکاب،  وسپه، خنصیر، کرماشا، کپارس، غپینو، شفارس بازگشایی شدند.
در گروه فلزات اساسی که معاملاتی مثبت و پرتقاضا را آغاز کرد ، نماد  ذوب،  فولاژ،  وتوکا،  فلوله و  میدکو با صف خرید آغاز کردند و معاملات نماد  فولاد نیز پس از شروعی مثبت به دامنه های منفی وارد شد. افزایش عرضه در گروه فلزات اساسی صف فروش نماد  کاوه و  هرمز و  فملی را در پی داشت. فخوز از دیگر نمادهای تحت فشار عرضه بود. با حذف سقف رقابت در معاملات محصولات فولادی در بورس کالا شاهد رشد قیمت قابل توجه این محصولات در معاملات روز جاری بودیم و این در حالیست که فشار عرضه بر نمادهای متاثر زیاد بود.
در گروه محصولات شیمیایی معاملاتی قوی در جریان بود و اکثر نمادها با رشد قیمتی و تشکیل صف خرید مواجه شدند. نماد  شاراک صف خرید پرحجم بیش ار ۷۰ میلیونی را تجربه کرد و به دلیل رشد بیست درصدی متوقف شد.
در گروه فراورده های نفتی  شپنا تقاضایی قابل توجه داشت و بقیه نمادها نیز مثبت و متعادل آغاز کردند.  شراز در دامنه منفی داد و ستد شد و  شسپا،  شبهرن و  شنفت با صف خرید همراه بود. با گذشت زمان افزایش عرضه در گروه فراورده های نفتی نیز مشهود بود. شپنا تنها نماد مثبت گروه بود و معاملات  شراز،  شبریز،  شاوان و  شبندر با فشار فروش همراه بودند.
در گروه معدنی نیز رفتار سهامداران از آغاز مثبت به سمت افزایش عرضه در نمادها بود. در گروه عرضه برق،  دماوند،  بفجر و  وهور مورد توجه بودند. امروز گروه سیمانی، شاهد رشد در اکثر نمادها بود. در گروه خودرو و قطعات، معاملات مثبت و پرتقاضا دنبال شد و اکثر نمادها با صف خرید روبرو هستند.  خمحور و  خموتور از معدود نمادهای با افت قیمتی این گروه هستند. با افزایش عرضه ها در بازار، شاهد عرضه صف خرید دربرخی از نمادهای خودرویی نیز بودیم. حرکت نمادها در این گروه طی معاملات روز جای قابل توجه بود.
گروه بانکی معاملاتی سرتاسر مثبت را سپری کردند، نماد  وبملت با تقاضای قابل توجه و رشد بیش از ۷ درصدی بازگشایی شد و در ادامه به محدوده های منفی تابلو رسید. در گروه ساخت محصولات فلزی  فجام و  فلامی با رشد تقاضا و صف خرید مواجه بودند. در چند رشته ای ها نماد و  امید مورد توجه بود و به دلیل رشد بیش از ۲۰ درصدی متوقف شد.
این در حالی است که در گروه اطلاعات و ارتباطات  آپ،  مداران،  رتاپ معاملات خوبی را تجربه کردند. نماد نماد  های_وب اولین صف خرید پس از بازگشایی را تجربه کرد و خبری از عرضه سنگین بازارگردان نبود. در گروه استخراج زغال سنگ،  کپرور و  کشرق با اقبال بازار مواجه بود. در تک نمادها  واحیا متعادل بوود،  رمپنا پس از رشد ۱۰ درصدی با بازگشت قیمتی مواجه شد ،  حفاری نیز با صف فروش مواجه شد.
در پایان معاملات روز جاری شاخص کل با بیشترین تاثیر از رشد نمادهای  فارس،  پارس،  جم ،  پارسان،  همراه و  اخابر با افزایش ۳۰۵۸ واحدی روبرو شد. حذف سقف رقابت محصولات پتروشیمی در بورس کالا اقبال به نمادهای گروه مذکور را در پی داشت و همین موضوع رشد شاخص و نزدیکی به سطح 160 هزار واحدی را در پی داشت هرچند افزایش عرضه با توجه به نزدیکی به موعد تسویه کارگزاری ها نیز در بازار محسوس بود.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد