Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/9jZ3uA
1397/06/27 - 13:06 تاريخ انتشار: 1766 تعداد بازديد: 51804 كد خبر:
سقوط شدید شاخص های بورس چین
شروع معاملات در بازارهای سهام پکن و هنگ کنگ با روند منفی همراه بود و سایه سنگین تعرفه های ترامپ بر روی این بازارها کاملا مشهود بود.

به دنبال تعرفه های اعمالی آمریکا بر واردات 200 میلیارد دلار از کالاهای چین و تشدید نبردهای تجاری دو کشور، بورس چین با سقوط شاخص ها همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شروع معاملات در بازارهای سهام پکن و هنگ کنگ با روند منفی همراه بود و سایه سنگین تعرفه های ترامپ بر روی این بازارها کاملا مشهود بود.

بر اساس این گزارش، شاخص هنگ سنگ با کاهش 0.8 درصدی همراه شده است و شانگهای چین نیز روند منفی 0.2 درصدی را از آن خود کرده است.

این در حالی است که، شاخص شن ژن با افت 0.3 درصدی معاملات را ادامه داد.

افت صنعت بیمه، نرم افزار و خدمات کامپیوتری و خرده فروشی بیشترین روند منفی را در بازار شانگهای داشتند.

این در حالی است که، تعرفه های گمرکی باعث شده است تا تبادلات در بازارهای سهام شانگهای و شن ژن در شرق و جنوب این کشور مختل شده و سرمایه گذاران در خصوص مبادلات تجاری گیج و مبهوت شوند.

از زمانی که دولت ترامپ در ماه مارس (اسفند) اعلام کرد که به تدریج تعرفه روی کالاهای وارداتی از چین را افزایش می دهد ارزش یوان چین نزدیک به 7 درصد سقوط کرده است.

ترامپ که برای تعرفه بر روی 200 میلیارد دلار کالای تجاری از هم اکنون آماده است کشورهای دیگر را نیز تهدید کرد که اگر با آمریکا عادلانه تجارت نکنند مشمول تعرفه خواهند شد.

از سوی دیگر، دولت چین اعلام کرده است هر حرکتی از سوی دولت آمریکا را در این زمینه تلافی خواهد کرد و اگر در آن زمان وارد گفت و گو شده باشد از مذاکرات نیز خارج خواهد شد.

روزنامه گلوبال تایمز چین نوشته است که ما به زیبایی اقداماتی تلافی جویانه علیه آمریکا انجام می دهیم و آنقدر فشارها را افزایش می دهیم تا آمریکا با مشکلاتی به مراتب بیش از این زمان مواجه شود.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد