Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/pdWMnz
1397/06/31 - 10:07 تاريخ انتشار: 503 تعداد بازديد: 51819 كد خبر:
پرچم بورس تهران بر فراز قله 160 هزار واحد به اهتزاز درآمد؛
پایان خاطره انگیز شهریور برای سهامداران
عمده گروه های بازار سهام سبزپوش شدند
یک قدم مانده به شروع فصل پاییز، بورس تهران رکودی بی سابقه را رقم زد تا پرونده فعالیت این بازار در تابستان با جذابیت هرچه تمام تر بسته شود. به این ترتیب تنها با گذشت 40 دقیقه از آغاز معاملات 31 شهریور، شاخص کل بازار سهام توانست از مرز کانال 160 هزار واحد عبور کند. رشد یکپارچه در بسیاری از صنایع بورسی از خصوصیات بارز رفتار بازار تا این ساعت است.

حسن ختام آخرین روز تابستان برای بورس تهران با اقبال قابل توجهی همراه شد. به این ترتیب شاخص بازار سهام بر بلندای قله 160 هزار واحد قرار گرفت، تا پرچم جذابیت بورس برای سرمایه گذاری همچنان در اهتزاز باشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بازار سهام امروز و تنها با گذشت 40 دقیقا از آغاز معاملات با رشد بیش از 2 هزار و 600 واحدی توانست از مرز کانال 160 هزار واحد عبور کند و یک روز خاطره انگیز دیگر برای بورس بازان رقم بزند.

بعد از آنکه طی روزهای معاملاتی گذشته، بورس تحت تاثیر تسویه اعتبارات کارگزاری ها روند صعودی آرامی را پشت سر گذاشت، بار دیگر غلبه تقاضا بر عرضه در روند معاملات امروز نمایان شد. با این وجود نکته قابل توجه پیشی گرفتن رشد شاخص هم وزن نسبت به شاخص کل است که بار دیگر حکایت از رشد ملموس کوچک تر های بورسی دارد.

در ساعات ابتدای معاملات اکثر نمادهای گروه حمل و نقل بر اثر تعدد تقاضای سهامداران به صف خرید رسیدند، این روند در عمده نمادهای قند و شکر نیز دیده شد. با این وجود گروه های فرآورده های نفتی و شیمیایی از برترین گروه های امروز هستند و همچنان با تقاضای مطلوبی همراهند.

بر همین اساس، اکثر نمادهای فلزی نیز تا این لحظه در محدوده مثبت معامله شده اند. بیشترین تاثیر بر رشد شاخص را نماد "فملی" به جای گذاشته است، با وجود عرضه شدید از سوی بازیگران حقوقی، تقاضای مطلوب حقیقی ها این سهم را به محدوده مثبت کشانده است. بعد از "فملی" این نماد شرکت فولاد مبارکه اصفهان است که بر رشد شاخص موثر بوده است. در میان نمادهای موثر بر رشد شاخص ، تقاضای سنگین در "اخابر" و تشکیل صف بیش از 90 میلیون سهمی در این نماد قابل توجه است.

تا این لحظه ارزش معاملات بازار سهام در محدوده 389 میلیارد تومان قرار دارد و حجم معاملات نیز به حدود یک میلیارد و 300 میلیون سهم رسیده است.

 به نظر می رسد رشد اکثر نمادهای فلزی- معدنی و شیمایی تحت تاثیر رشد قیمتی قابل توجه در بازارهای جهانی است. در هفته ای که گذشته دو فلز مس و روی در بازارهای جهانی با رشد بیش از هفت درصدی همراه شدند. کاهش نگرانی ها نسبت به جنگ تجاری میان آمریکا و چین و همچنین کاهش موجودی انبارها از مهمترین دلایل رشد این کالاها بوده اند. به این ترتیب هم اکنون مس در محدوده  قیمتی 6 هزار و 363 دلار ، سرب 2 هزار و 39 دلار و آلومینیوم 2 هزار و 91 دلار قرار دارد.  

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد