Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/kQhukG
1397/07/01 - 09:58 تاريخ انتشار: 287 تعداد بازديد: 51858 كد خبر:
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی:
بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از عوامل روانی است/اخذ سود ۳۰درصدی تولید را متحول نمی کند
برای مقابله با مشکلات اقتصادی باید مردم به دولت کمک کنند تا با همکاری و هم افزایی از این وضعیت عبور کرد و نباید در این وضعیت که آمریکایی ها اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران تشکیل داده اند، تفرقه بین مسئولان ومردم بوجود آید یا به دنبال مقصر گشت.


عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت:نباید در این وضعیت که آمریکایی ها اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران تشکیل دادند، تفرقه بین مسئولان و مردم بوجود آید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت، محمدجواد جمالی‌نوبندگانی درباره مشکلات اقتصادی کشور،گفت:باید پذیرفت بخشی از مشکلات اقتصادی کشور از واقعیت های اقتصادی مانند مشکل در عرضه و تقاضا کالا، تبعیت نمی کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:بخشی از مشکلات اقتصادی فعلی ناشی از عوامل روانی بوده هر چند که تحریم های آمریکا و کمک برخی از کشورهای منطقه مانند سعودی ها و اماراتی ها به آمریکا علیه جهموری اسلامی ایران در ایجاد مشکلات اقتصادی، تاثیرگذار بوده است.

بررسی نقش هرات،اربیل و دوبی در تلاطم های ارزی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت:در حال حاضر  اخلال گران اقتصادی از طریق شهرهای هرات،اربیل و دوبی بازار ارز کشور را تحت تاثیر قرار می دهند و در تلاطم ارزی نقش دارند از طرفی توسط مسافران ایرانی به خارج از کشور حدود 10 میلیارد دلار از کشور ارز به کشورهای ترکیه و غیره رفته که قابل تامل است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:باید پذیرفت فرهنگ تولید و مصرف صحیح در کشور تقویت شود چرا که بطور مثال در مصرف انرژی جزءکشورهای پرمصرف دنیا هستیم.اینکه بخشی از هدر رفت انرژی به دلیل ضعف در سیستم قدیمی انتقال انرژی است قابل قبول بوده و باید اصلاح شود و در این زمینه اقداماتی صورت گرفته است.

جمالی نوبندگانی ادامه داد:برای مقابله با مشکلات اقتصادی باید مردم به دولت کمک کنند تا با همکاری و هم افزایی از این وضعیت عبور کرد و نباید در این وضعیت که آمریکایی ها اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران تشکیل داده اند، تفرقه بین مسئولان ومردم بوجود آید یا به دنبال مقصر گشت.

با اخذ سود 30 درصدی بخش تولید متحول نمی شود

وی افزود:آمریکایی ها در روز 13 آبان می خواهند دور جدید تحریم ها را آغاز کنند و با این کار پیام دارند این در حالی است که با اتحاد و اتخاذ تدابیر می توان به مقابله با تحریم ها رفت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود:از گذشته دولت ها و بانک ها به تولید اهمیت چندانی نمی دهند بنابراین رویکرد مذکور باید اصلاح شود چرا که بطور مثال با اخذ سود 30 درصدی بخش تولید متحول نمی شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد