Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/q88KoY
1397/07/01 - 10:31 تاريخ انتشار: 220 تعداد بازديد: 51860 كد خبر:
بانک ها در واگذاری اموال مازاد خود، جدی تر عمل کنند
سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و برنامه راهبردی دولت و وزارت متبوع، خواستار جدیت بیشتر نظام بانکی برای واگذاری اموال مازاد بانک ها شد.


سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و برنامه راهبردی دولت و وزارت متبوع، خواستار جدیت بیشتر نظام بانکی برای واگذاری اموال مازاد بانک ها شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سید رحمت ا... اکرمی طی سخنانی در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سپه، با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار های خود با هیئت دولت، به دفعات بر لزوم واگذاری اموال مازاد بانک ها و پرهیز آنها از بنگاه داری تاکید کرده اند، افزود: این بحث باید به جد پیگیری شود و البته باید دقت داشت که در عرضه اموال و املاک بانک ها ضرری متوجه بانکها نشود.

وی یکی از مباحث مهم و مورد تاکید رییس جمهور در جلسات هیئت دولت را، تعطیلی و ادغام شعب اضافی بانک ها عنوان کرد و گفت: مشکلات و محدودیت های بانک ها در این خصوص، به ویژه در شهرهای کوچک را درک می کنیم ، اما به هر حال باید برنامه ای در این ارتباط طراحی شود تا کار سریع تر به سرانجام برسد.

سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی در بخش دیگری از سخنان خود، "آزاد کردن ذخیره قانونی بانک ها" را یکی دیگر از موضوعات مورد تاکید رییس جمهور و وزارت اقتصاد عنوان کرد و خواستار پیگیری جدی این موضوع از سوی نظام بانکی شد. 

سید رحمت ا... اکرمی همچنین با تاکید بر لزوم تکریم ارباب رجوع اظهار داشت: بانک ها در ارائه خدمات مناسب و توأم با احترام به مردم نهایت مراقبت را انجام دهند.

سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تکریم مردم در آموزه‌های دینی ما مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع به صورت جدی مورد توجه نظام اداری کشور می باشد و سازمان های خدماتی به ویژه بانک ها باید آن را سرلوحه برنامه های خود قرار داده و نظارت کامل را نیز بر اجرای دقیق آن اعمال کنند.

اکرمی در ادامه، بحث core banking را از جمله مباحث مهمی دانست که باید از سوی نظام بانکی کاملاً جدی گرفته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح بعضی ویژگی های خاص بانک سپه به عنوان نخستین بانک ایرانی، به ارائه خدمات شایان توجه در حوزه نیروهای مسلح، بخش های زیر بنایی و اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت ، خدمات چشمگیر این بانک در تامین مالی طرح بزرگ و ملی "مهار آب های مرزی" نیز طرحی است که مقام معظم رهبری نسبت به آن توجه ویژه ای داشته اند و حتی مجوز استفاده رقم بزرگی از اعتبارات صندوق توسعه ملی را نیز برای آن صادر کرده اند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد