Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/63hR3w
1397/07/02 - 15:34 تاريخ انتشار: 410 تعداد بازديد: 51911 كد خبر:
با افزایش 2.5 درصدی شاخص کل فرابورس در معاملات امروز رقم خورد؛
رشد 154 واحدی آیفکس طی 5 روز کاری
نماگر بازار فرابورس امروز دوم مهرماه تحت تاثیر معاملات مثبت در برخی نمادهای فلزات اساسی و پتروشیمی 2.5 درصد افزایش یافت و بالاتر از عدد یک هزار و 949 واحدی ایستاد. نمادهای میدکو، ذوب و هرمز از گروه فلزات اساسی تا سطح حداکثر 17 واحد و نماد زاگرس از صنعت شیمیایی‌ها تا 5 واحد بالاترین تاثیر مثبت را بر این نماگر به جا گذاشتند.

رشد پی در پی شاخص کل فرابورس ایران که از یکشنبه 25 شهریورماه آغاز شده است روز جاری با افزایش بیش از 47 واحدی این نماگر ادامه یافت تا برای پنجمین روز متوالی شاهد سپزپوشی و صعود 154 واحدی آیفکس در این 5 روز کاری باشیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، نماگر بازار فرابورس امروز دوم مهرماه تحت تاثیر معاملات مثبت در برخی نمادهای فلزات اساسی و پتروشیمی 2.5 درصد افزایش یافت و بالاتر از رقم یک هزار و 949 واحدی ایستاد. نمادهای میدکو، ذوب و هرمز از گروه فلزات اساسی تا سطح حداکثر 17 واحد و نماد زاگرس از صنعت شیمیایی‌ها تا 5 واحد بالاترین تاثیر مثبت را بر این نماگر به جا گذاشتند.

در همین حال بازار سهام فرابورس نیز در معاملات امروز شاهد توقف و گشایش نمادهای متعددی بود به طوری که نمادهای سفاسی، غشهداب، غفارس، غشوکو، شپاس، کتوکا، توریل، آ س پ، سبزوا، فرابورس، اپرداز، گپارس، کفرآور و ... به دلیل نوسان قیمت بیش از 20، 50 و 60 درصدی یا به منطور رفع ابهام متوقف شدند و در سمت مقابل نیز نمادهای بسیاری همچون واحیا، زنجان، دماوند، کمرجان، تپکو، فزرین، میدکو، بالاس و ... گشایش یافتند.

رصد تابلو نمادهایی با بیشترین میزان تغییر قیمت نیز حاکی از آن است دو نماد میدکو و ریشمک در حالی تا سقف حداکثر 12 درصد افزایش قیمت یافتند که نمادهای ثغرب و ولشرق تا سطح حداکثر 4 درصد با افت قیمت روبه‌رو شدند. امروز نماد معاملاتی شرکت‌های ذوب‌آهن و پتروشیمی زاگرس نیز در صدر نمادهای پربازدید فرابورسی قرار گرفتند

در میان نمادهای مورد معامله در تمامی بازارهای فرابورس نماد شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با دادوستد نزدیک به 75 میلیون سهم به ارزش بیش از 395 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد و در صدر ایستاد. این نماد که با رشد قیمت نزدیک به 3 درصدی نیز معاملات امروز را به پایان رساند، شاهد مشارکت 52 درصدی حقیقی‌ها در سمت فروش و 98 درصدی این دسته از سهامداران در سمت خرید بود.

در مجموع بازارهای اول، دوم و پایه نیز سهامداران اقدام به جابه جایی یک هزار و 257 میلیون سهم به ارزش 4 هزار و 393 میلیارد ریال کردند که حاکی از رقم خوردن بیش از 58 درصد از ارزش کل معاملات فرابورس ایران در مجموع این سه بازار است.

از سوی دیگر در پایان معاملات امروز در بازار ابزارهای نوین مالی 21 میلیون ورقه به ارزش 3 هزار و 83 میلیارد ریال دست به دست شد که نگاهی به معاملات تابلو اوراق تسهیلات مسکن در این بازار نشان از افت قیمتی تمامی اوراق مورد معامله میان معامله‌گران داشت. در این تابلو اوراق تسه و تملی از کف 0.15 تا سقف 5 درصد ریزش قیمتی را تجربه کردند که موجب شد قیمت این اوراق در بازه 464 هزار تا 634 هزار ریال نوسان کند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله هم میزبان تغییر مالکیت 7 میلیون ورقه به ارزش بیش از 132 میلیارد ریال قرار گرفتند و اوراق بدهی در بازار ابزارهای نوین مالی به حجم حدود 3 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 527 میلیارد ریال دادوستد شدند.

در نهایت در پایان معاملات امروز دوشنبه دوم مهرماه 1397 در مجموع بازارهای نه‌گانه فرابورس یک میلیارد و 278 میلیون ورقه به ارزش 7 هزار و 477 میلیارد ریال میان معامله‌گران و سهامداران خرید و فروش شد که نسبت به روز کاری قبل از رشد حجم و ارزش معاملات حکایت داشت.

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد