Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/49hk2e
1397/07/03 - 14:06 تاريخ انتشار: 480 تعداد بازديد: 51933 كد خبر:
بازارها، درمانده از ابهام مناقشات چین و آمریکا
افزایش قیمت کامودیتی ها در بازراهای جهانی موجب رشد شاخص های اروپایی شد در حالی که قیمت سهام شرکت تولید لباس نکست(Next) با اعلام پیش بینی سود، رشد بی نظیری را تجربه کرد.

بازارهای اروپایی در پی رشد چشمگیر قیمت کامودیتی ها در بازارهای جهانی ، اغلب در مدار صعودی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، افزایش قیمت کامودیتی ها در بازراهای جهانی موجب رشد شاخص های اروپایی شد در حالی که قیمت سهام شرکت تولید لباس نکست(Next) با اعلام پیش بینی سود، رشد بی نظیری را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، شاخص یورواستاکس با رشد 0.1 درصدی همراه شد و پس از بهبود نسبی در مقایسه با معاملات روزهای گذشته توانست با روند افزایشی همراه شود.

قیمت نفت برنت در بازارهای جهانی با رشد همراه شد و قیمت سهام شرکت بریتیش پترولیوم و شل نیز هر کدام به ترتیب با رشد 0.6 درصدی و 0.9 درصدی مواجه شدند .

در این بین قیمت سهام شرکت معدنی گلنکور نیز با رشد 2.4 درصدی رو به رو شد.

در ادامه در بازارهای اروپایی، قیمت سهام شرکت دارویی نووارتیس با رشد 0.9 درصدی رو به رو شد در حالی که این شرکت روز گذشته نسبت به تعدیل دو هزار و 200 نفر از کارکنان خود خبر داده بود تا بتواند از این طریق میزان سوددهی خود را افزایش دهد.

در این بازارهای این منطقه، شاخص فوتسی لندن 0.1 درصد رشد کرد، داکس آلمان و کک فرانسه هم با کاهش 0.2 درصدی رو به رو شدند.

اما در بازارهای آسیایی، روند حرکتی شاخص ها با ورود جنگ تجاری چین و آمریکا به فاز جدید و افزایش قیمت نفت و افزایش نسبی ریسک رشد اقتصاد جهانی با روند تعادلی همراه شد و نتوانست رشد چشمگیر و افت شدیدی را ثبت کند.

در این میان، نیکی ژاپن با رشد 0.2 درصدی همراه شد و شاخص شانگهای چین نیز با افت 0.7 درصدی همراه شد در حالی که شاخص اصلی بورس سیدنی استرالیا رشد 0.1 درصدی داشت و بورس هنگ کنگ هم در تعطیلات به سر می برد .

شبهاتی که بر سر افزایش نرخ سود بانکی توسط فدرال رزرو در نشست این هفته وجود دارد بازار را در ابهام فرو برده است.

نشست دو روزه فدرال رزو در ساعات پایانی امروز سه شنبه آغاز می شود . اوضاع اقتصادی وال استریت هم به دلیل جنگ تجاری ما بین این کشور و چین هنوز در آشفتگی به سر می برد.

بعضی بازارها مثل ژاپن در این میان با کاهش ارزش پولی خود با رشد قابل توجهی همراه می شوند اما برخی دیگر مانند اقتصاد چین از کاهش ارزش پولی خود صدمه های جبران ناپذیری را تحمل می کنند .

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد