Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/VK1PeL
1397/07/04 - 09:46 تاريخ انتشار: 826 تعداد بازديد: 51948 كد خبر:
مدیرعامل فرابورس ایران عنوان کرد؛
نقدینگی قابل توجهی در بازار سرمایه جذب شد
هامونی با بیان اینکه از هفته گذشته قیمت پایه محصولات فولادی و پتروشیمی مورد معامله در بورس کالا با نرخ ارز آزاد محاسبه می‌شوند این موضوع را زمینه‌ساز حذف رانتی که پیش از این در معاملات این محصولات وجود داشت، دانست و گفت: محاسبه قیمت این دسته از محصولات بر حسب نرخ ارز بازار آزاد سهامداران شرکت‌های عرضه‌کننده را منتفع خواهد کرد.

مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به رشد اخیر در نماگرهای بازار سهام گفت: بخش قابل توجهی از نقدینگی توسط بازار سرمایه در حال جذب شدن است و افزایش قیمت سهام در بورس‌ها حاکی از این موضوع است که این بازار توانسته بخشی از نقدینگی را به خود جذب کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) امیر هامونی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه از هفته گذشته قیمت پایه محصولات فولادی و پتروشیمی مورد معامله در بورس کالا با نرخ ارز آزاد محاسبه می‌شوند این موضوع را زمینه‌ساز حذف رانتی که پیش از این در معاملات این محصولات وجود داشت، دانست و گفت: محاسبه قیمت این دسته از محصولات بر حسب نرخ ارز بازار آزاد سهامداران شرکت‌های عرضه‌کننده را منتفع خواهد کرد.

به گفته وی این امر سبب شده تا ارزش بازاری بورس تهران و فرابورس ایران افزایش یابد به طوری که ارزش بازار فرابورس در حال حاضر از 200 هزار میلیارد تومان ارزش عبور کرده که تاکنون بی‌سابقه بوده است.

 

مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه شاخص کل فرابورس نیز بازدهی زیادی را به ارمغان اورده است این موضوع را بر اساس واقعیت‌های بخش واقعی اقتصاد اعلام کرد.

هامونی همچنین عنوان کرد: با وجود رشد نماگرها در بازارهای بورس و فرابورس و افزایش قیمت سهام در بحث مقدار و حجم تولید در کوتاه‌مدت اتفاقی نخواهد افتاد و باید دولت و مجلس برای افزایش حجم تولید و افزایش اشتغال برنامه‌ریزی‌ها کنند.

وی همچنین اظهار کرد متاسفانه تا کنون به حوزه تکنولوژی در بازار سرمایه کمتر توجه شده و امسال در بحث ضریب سرمایه‌گذاری در حوزه تکنولوژی و کسب‌وکارهای بازار سرمایه که مبتنی بر تکنولوژی و نرم‌افزار است تلاش می‌کنیم تا نخستین محصول که سامانه معاملات آپشن است رونمایی و اجرایی شود. مدیرعامل فرابورس ایران بیان کرد: در حال حاضر این سامانه در مرحله آزمایش است و امید است وارد فاز اجرایی شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد