Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/CSSzUY
1397/07/04 - 16:09 تاريخ انتشار: 1109 تعداد بازديد: 51976 كد خبر:
در اولین هفته مهرماه شاخص کل 23 کانال شکنی ثبت کرد:
شروع طلایی بورس در پاییز طلایی
هفته اول پاییز با ارقام طلایی برای سهامداران بورسی آغاز شد. به این ترتیب در 5 روز معاملاتی اخیر بازدهی بازار سهام به حدود 15 درصد رسید و شاخص کل توانست 23 کانال شکنی را به ثبت برساند. شوق حضور در بورس تهران این روزها برپایه تحلیل محوری است، بطوریکه نقدینگی رسیده از دیگر بازار ها کاملا همگن در میان صنایع بورسی پخش شده است. در این هفته بیش از 90 درصد گروه های بورسی با رشد قیمتی همراه شده و مورد توجه سهامداران باقی ماندند.

ستاره پرفروغ نماگر بورس تهران هر روز بیش از قبل می درخشد. درخششی که به ضرس قاطع برپایه تزریق پول های تازه نفس به بازار سهام شکل می گیرد. امروز بار دیگر سهامداران شاهد ثبت ارقام جدیدی برای شاخص کل بودند تا جاییکه این مولفه توانست از مرز 180 هزار واحد نیز عبور کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بورس تهران در مقایسه با دیگر بازارهای موازی ، تنها بازاریست که این روزها در مسیر منطقی تحولات اقتصادی و سیاسی کشور حرکت می کند.

ارمغان این بازار برای سهامداران پوشش ریسک مناسب و سیر مسیری به دور از هیجان است، تا جاییکه به زعم بسیاری از کارشناسان، سهام داران این روزها مزد اعتماد و صبوری خود را از این بازار دریافت می کنند.

خوش قدمی پاییز برای بورس بازان

در آخرین روز هفته، دماسنج بازار سهام با چهار رکورد شکنی جدید به کار خود پایان داد و سرانجام در کانال 180هزار و 635 واحد آرام گرفت. بازدهی بورس تهران در اولین هفته پاییز به حدود 15 درصد و کانال شکنی ها در این مدت به 23 عدد رسید.

روزهای تاریخی تالار شیشه ای در این هفته به اوج رسید و میانگین ارزش معاملات روزانه توانست از مرز یک هزار و 500 میلیارد تومان عبور کند.

در هفته ای که گذشت، بارش نقدینگی در تمامی نواحی بازار به خوبی قابل درک بود. رشد شاخص هم وزن طی این مدت، نشان داد صنایع بزرگ و کوچک به طور یکسان مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته اند. در عمده روزها تعداد صنایع منفی بورس به تعداد انگشتان یک دست نیز نرسید و گروه های مختلف بورس با ورود نقدینگی های جدید توانستند رشد قیمتی به جای بگذارند.

به این ترتیب شاخص هم وزن در 5 روز کاری گذشته بازدهی 16درصدی داشته است و اکنون در سطح 31 هزار و 454 واحد قرار دارد.

سیگنال های صعودی  از سازمان ملل

 تعداد اهرم های موثر بر رشد شاخص در این هفته با افزایش همراه شد. در هفته های اخیر شروع انتشار گزارش های فصلی و ماهانه توانست خوشبینی سهامداران را به صنایع مختلف افزایش دهد، از سوی دیگر حذف قیمت گذاری دستوری و رانت زدایی از کالاهای پایه، در افزایش این خوشبینی اثر ملموسی داشت.

با این وجود، این هفته عمده حواس سهامداران به خبرهای رسیده از نیویورک بود. با توجه به اینکه در حال حاضر ریسک بازگشت تحریم های هسته ای مهمترین چالش اقتصاد کشور است. سفر رییس جمهور به نیویورک از اهمیت خاصی برخوردار بود.

بازتاب سخنرانی شب گذشته رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد حاکی از رضایت مندی مردم از موضوعات مطرح شده است. تحلیل محتوای سخنان رییس جمهور نشان می دهد، "صلح" و بازگشت مجدد به میز مذاکره برجام ، دو محور اصلی سخنرانی نماینده ایران بوده است.

از سوی دیگر محمد جواد ظریف نیز طی این روزها با همتایان اروپایی دیدارهای پیاپی داشته و به روز درآوری برجام را دستور کار خود قرار داده است. موضوعی که به نظر می رسد از سوی 4 کشور اروپایی به طور جد در حال پیگیری بوده و اتهام زنی های شب گذشته ترامپ مزید بر علت تلاش این کشورها شده است.

ایران و چهار کشور اروپایی امیدوارند قبل از تحریم‌های آمریکا در ۱۴  آبان‌ماه بخشی از سازوکارهای جدید را  مستقر کنند.  در این نشست ها به سازوکارهای ویژه هم اشاره شده است، دراین زمینه پیش بینی میشود کشوری که بیرون از اروپا خریدار نفت ایران است می تواند از مسیر کشور های اروپایی استفاده کند .

نشانه های رشد برنت در بورس تهران

با توجه به نشانه های روشن از ابقای برجام، امروز ارزش معاملات بورس تهران در محدوده یک هزار و 500 میلیارد تومان ثبت شد. حجم معاملات نیز در ارقام قابل توجهی به بیش از 4 میلیارد و 500 میلیون سهم رسید.

فرآورده های نفتی امروز بیشترین ارزش معاملات بازار را در اختیار داشتند. در این خصوص رشد قیمت نفت برنت در محدوده 80 دلار و رسیدن به آستانه 4 ساله موضوع مهمی است که قیمت سهم این شرکت ها را تحت تاثیر قرار میدهد.

در این میان بیشترین ارزش معامله را میان نمادها "شبندر" به خود اختصاص داد و این مولفه امروز به یک هزار و 388 میلیارد ریال رسید.

تغییر مالکیت ها نیز امروز بر قرار گذشته باقی ماند و همچنان حقیقی ها غالب بر معاملات بودند. بر همین اساس تغییر مالکیت امروز بورس تهران به 380 میلیارد تومان و به نفع حقیقی ها پایان یافت.

فرآورده های نفتی امروز بیشترین تقاضا را در بازار داشتند و محصولات شیمیایی در رده دوم تقاضا قرار گرفتند. از آن سو، حقوقی ها بیشترین جمع اوری سهام را در تامین و اب و برق داشتند. همچنین محصولات کاغذی دومین گروه بودند که مورد حمایت حقوقی ها قرار گرفتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد