Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/DBfcV8
1397/07/07 - 10:40 تاريخ انتشار: 795 تعداد بازديد: 51995 كد خبر:
شاخص کل در ساعات ابتدایی بیش از 6 هزار واحد رشد کرد
درخشش پرفروغ بورس در آغاز هفته
بورس تهران امروز نیز با فشار نقدینگی های تازه نفس، فعالیت خود را آغاز کرد. حجم پول های کوچ کرده از بازارهای موازی به بازار سهام بار دیگر تمامی صنایع را در شرایط رشد قیمتی قرار داده است. شاخص کل تا این لحظه با عبور از مرز 186هزار واحدی و رشد روزانه بیش از 6 هزار واحد همراه شده است.

بورس تهران در 90 دقیقه ابتدایی فعالیت خود بیش از 6هزار واحد رشد کرد. به این ترتیب نماگر بازار سهام در دومین هفته از مهرماه از فراز 186 هزار واحدی گذشت ، تا رسم روند صعودی هفته های گذشته کماکان حفظ شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بورس تهران در حالی هفته اخیر را با بازدهی شگفت انگیز 15 درصدی به پایان رساند که حجم نقدینگی وارد شده از سوی سهامداران خرد نیز با رکوردی بی نظیر همراه بود. از این رو طی هفته اخیر بیش از هزار و 500 میلیارد تومان خرید از سوی این گروه صورت گرفت تا کماکان داستان عطش جذب نقدینگی بورس تهران نقل بسیاری از محافل اقتصادی باشد.

فشار ورود پول های تازه به بورس، امروز بار دیگر به یاری بسیاری از صنایع بورسی و شاخص کل شتافت. ارزش معاملات تا یک ساعت و نیم بعد از آغاز معاملات امروز بیش از 600 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات نیز از یک میلیارد و 800 میلیون سهم فراتر رفت.

شاخص کل تا این لحظه از کانال 186 هزار واحد عبور کرده و تقاضای سهم در بسیاری از نمادها از تداوم این روند حکایت دارد. در این بین شاخص هم وزن رشد محدودتری نسبت به شاخص کل دارد و هم اکنون در محدوده 32 هزار و 178 واحد قرار دارد.

نکته متمایز کننده رفتار امروز بازار، سبقت رشد بزرگتر ها نسبت به کوچکترهای بورسی است. "فارس" تاکنون اهرم اصلی رشد بازار بوده و "تاپیکو" در این بین جایگاه دوم را در اختیار دارد.

تاکنون بیشترین حجم معاملات در اختیار نماد بانک صادرات است. "وبصادر" هم اکنون با صف 316 هزار سهمی مواجه است. دیگر نمادهای این گروه نیز در وضعیت مشابه به سر میبرند و همگی سبزپوش هستند.

بعد از آن، نمادهای خودرویی بیشترین تقاضای خرید را داشته و تاکنون بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده اند. در صدر این تقاضاها نماد شرکت خودروسازی سایپا قرار دارد. خودرویی ها بعد از اصلاح قیمتی هفته های گذشته امروز بار دیگر تحت تاثیر ارزندگی قیمت سهام با تقاضای قابل توجه سهامداران همراه شده اند.

به طور کلی از 38 صنعت بورسی، 36 صنعت رشد قیمتی دارند و عمدتا با تقاضای بالای خرید از سوی سهامداران همراه هستند. تاکنون بیشترین ارزش معامله بازار مربوط به محصولات شیمایی است و فلزات اساسی دومین گروه از لحاظ رشد ارزش معاملات هستند.

به نظر می رسد ورود موج های جدیدی از نقدینگی به بازار سهام تحت تاثیر خبرهای مثبت اقتصادی و سیاسی روزهای اخیر است. تداوم سیگنال های مثبت از نشست ها و مذاکرات صورت گرفته در نیویورک در خصوص برجام ، همچنین شرایط بازارهای بین المللی به خصوص نفت در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

این گزارش تکمیل می شود...

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد