Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/7iDezQ
1397/07/07 - 15:42 تاريخ انتشار: 569 تعداد بازديد: 52003 كد خبر:
رشد 3.8 درصدی شاخص کل فرابورس با اهرم پتروشیمی، فلزی ؛
ادامه صعود آیفکس در معاملات امروز
در معاملات امروز شنبه شاخص کل 3.8 درصد رشد کرد تا از ابتدای مهرماه جاری تاکنون بازدهی خود را به 14 درصد برساند یعنی 272 واحد رشد طی 5 روز معاملاتی که عمدتا تحت تاثیر رشد قیمت‌ها در نمادهایی از گروه‌های فلزات اساسی، پتروشیمی و پالایشی رقم خورده است.

هفتمین روز از مهرماه 1397 برای بازار فرابورس ایران با رونق معاملات و ادامه رشد بی امان شاخص کل به پایان رسید به طوری که آیفکس با حدود 80 واحد رشد در نزدیکی عدد 2 هزار و 151 واحدی ایستاد و در مجموع بازارها نیز یک میلیارد و 338 میلیون ورقه به ارزش 7 هزار و 348 میلیارد ریال دادوستد شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات امروز شنبه شاخص کل 3.8 درصد رشد کرد تا از ابتدای مهرماه جاری تا کنون بازدهی خود را به 14 درصد برساند یعنی 272 واحد رشد طی 5 روز معاملاتی که عمدتا تحت تاثیر رشد قیمت‌ها در نمادهایی از گروه‌های فلزات اساسی، پتروشیمی و پالایشی رقم خورده است.

 در رشد امروز این نماگر نیز نمادهایی همچون مارون، ذوب، زاگرس، هرمز، شاوان، دماوند و شراز تا سطح حداکثر 20 واحد نقش‌آفرینی کردند و جهش نزدیک به 4 درصدی آیفکس را رقم زدند.

سهامداران فرابورسی روز جاری در حالی 97 میلیون سهم را به ارزش 344 میلیارد ریال در بازار اول دست به دست کردند که 594 میلیون سهم دیگر را به ارزش 2 هزار و 391 میلیارد ریال در بازار دوم مورد معامله قرار دادند. در مجموع 3 تابلو معاملاتی بازار پایه نیز دادوستدهای صورت گرفته به تغییر مالکیت 620 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 947 میلیارد ریال انجامید. نه تنها در میان این سه بازار بلکه در کل بازارهای فرابورسی، نماد سهامی ذوب‌آهن با جابه جایی بیش از 224 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 772 میلیارد ریال صدرنشین شد و بالاترین رقم حجم و ارزش معاملات را از آن خود کرد. این نماد همچنین پربیننده‌ترین نماد بازار و چهارمین نمادی بود که با بیشترین افزایش قیمت روبه‌رو شد.

معاملات در بازار ابزارهای نوین مالی نیز امروز با دست به دست شدن 28 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 666 میلیارد ریال سپری شد. در این بازار و در تابلو اوراق تسهیلات مسکن قیمت‌ها در بازه 487 هزار تا 607 هزار ریال نوسان کرد. اوراق بدهی در حدود 3 میلیون ورقه به ارزش بیش از 2 هزار و 306 میلیارد ریال خرید و فروش شد و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز به میزبانی خرید و فروش 22 میلیون ورقه به افزون بر 377 میلیارد ریال رفت.

گشایش نماد معاملاتی «نوین» و اعلام بازارگردان در این نماد

در کنار معاملات صورت گرفته در بازارهای فرابورسی، همچنین مدیر نظارت بازار و بازرسی از تغییر بازارگردان و تعهدات بازارگردانی در نماد معاملاتی «نوین1» خبر داد. بر این اساس صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی صبانیک به انجام عملیات بازارگردانی در این نماد خواهد پرداخت که روش آن مبتنی بر حراج بوده و دامنه نوسان روزانه قیمت مطابق با دامنه مجاز نوسان قیمت در بازارهای اول و دوم فرابورس است. همچنین حداقل معاملات روزانه بازارگردان در این نماد تعداد 600 هزار سهم بوده و برای این نماد معاملاتی که در بازار دوم دادوستد می‌شود در مقاطع سه ماهه امکان بازنگری در پارامترهای بازارگردانی وجود دارد. در این میان بر اساس اطلاعیه دیگری که از سوی مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس منتشر شده نماد معاملاتی شرکت بیمه نوین در نماد «نوین1» از دوشنبه مورخ نهم مهرماه در بازار دوم گشایش می یابد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد