Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/SczUHR
1397/07/08 - 10:55 تاريخ انتشار: 639 تعداد بازديد: 52018 كد خبر:
شاخص بورس تهران در یک ساعت 5هزار واحد رشد کرد:
اجماع صنایع بورسی در جهش های جذاب
روانه شدن نقدینگی از دیگر بازارها به سمت بورس مهر تاییدی بر جذابیت روز افزون این بازار است. به همین دلیل است که این روزها ترمز رشد شاخص کل کشیده نشده و تالار شیشه ای یکه تاز جذب پول های تازه است. یک ساعت از شروع معاملات بورس تهران گذشته، شاخص کل بیش از 5 هزار واحد رشد داشته و هم اکنون بر فراز قله 192هزار واحد قرار دارد.

فضای یکدست سبز، امروز نیز در معاملات بورس تهران حاکم است. به این ترتیب شاخص کل بورس تهران در حالی با گام های بلند به سمت جلو می تازد، که به نظر می رسد فشار نقدینگی های جدید، بزرگترین اهرم رشد بازار است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بورس تهران امروز نیز در مرحله پیش گشایش تحت تاثیر تقاضای قابل توجه سهامداران در صنایع مختلف با جهش یکباره، کار خود را آغاز کرد.

در 60 دقیقه ابتدایی معاملات، رشد روزانه شاخص به بیش از 5 هزار واحد رسید، به این ترتیب نماگر بازار سهام در سطوح جذاب192 هزار واحد قرار گرفته است. بر این اساس  از روز گذشته تا امروز 5 کانال شکنی برای بورس به ثبت رسید، که پیش بینی می شود با توجه به موج سنگین خرید در بسیاری از نمادها این روند تا پایان معاملات تداوم داشته باشد.

امروز همچنین شاخص هم وزن نیز به رسم گذشته با شاخص کل در یک مسیر قدم می گذارد. این مولفه نیز تا الان 920 واحد رشد داشته و به 33 هزار و 545 واحد رسیده است. ارزش معاملات بورس تا زمان مزبور، یک قدم تا هزار میلیارد تومان فاصله دارد و حجم معاملات نیز از مرز 2 میلیارد و 300 میلیون سهم عبور کرده است.

رشد همگام شاخص هم وزن با شاخص کل، بار دیگر تاکید دارد که صنایع مختلف بورسی به صورت یکپارچه در مسیر صعود قرار دارند.

در گروه سیمانی ، شرکت سیمان مازندران در صدر تقاضای سهامداران قرار داشت. با این وجود هجوم خریداران در عمده نمادهای این گروه ، سیمانی را با صف نشینی سهامداران همراه کرد.

این شرایط در گروه های دیگر مانند خودرو نیز حکمفرماست. خودرویی که روز گذشته نیز با اقبال بسیاری خوبی از سوی سهامداران روبرو شدند، امروز نیز در تمامی نمادها رشد قیمتی دارد. در این بین "خساپا" مانند روز قبل همچنان پرتقاضا ترین سهم این گروه است.

از مهمترین تحولات این گروه می توان به آغاز پیش فروش های اعتباری در دو شرکت خودروسازی بزرگ کشور اشاره کرد. ایران خودرو و سایپا در حالی از هفته گذشته برنامه فروش انبوهی از محصولات خود را در دستور کار قرار داده است که به نظر می رسد اثر فروش محصولات این روزها در صورت های مالی این گروه ها ننشیند.

در بسیاری از گروه های دیگر مانند فلزات، شیمیایی، بانکی ها و معادن نیز هجوم نقدینگی ، تعدد تقاضا را به همراه داشته است.

 

 
تصاویر خبر:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد