Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/ped3Vs
1397/07/09 - 12:13 تاريخ انتشار: 541 تعداد بازديد: 52056 كد خبر:
سیر صعودی تولید محصولات صنعتی و معدنی
در چهار ماهه ابتدای سال ۶۱۹۶.۴ هزارتن محصولات فولادی در کشور تولید شده است. همچنین تولید کاتد مس با ۶۲ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۷۴.۴ هزار تن ، شمش آلومینیوم با ۸ درصد افزایش به ۱۲۳.۳ هزارتن ، آلومینا با ۶ دهم درصد افزایش به ۸۲ هزارتن رسیده است.


آمار تولید کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی حاکی از رشد در این زمینه است به طوری که تولید فولاد خام با ۱۰ درصد افزایش نسبت به ۴ ماهه سال گذشته به ۷۴۴۰.۷ هزارتن رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از  شاتا، در چهار ماهه ابتدای سال ۶۱۹۶.۴ هزارتن محصولات فولادی در کشور تولید شده است. همچنین تولید کاتد مس با ۶۲ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۷۴.۴ هزار تن ، شمش آلومینیوم با ۸ درصد افزایش به ۱۲۳.۳ هزارتن ، آلومینا با ۶ دهم درصد افزایش به ۸۲ هزارتن رسیده است.

طی این مدت، سنگ آهن با ۱۶ درصد افزایش به ۱۲۵۸۷.۴ هزارتن ، کنسانتره زغال سنگ با ۱۰ درصد افزایش به ۴۹۱.۸ هزارتن، ظروف شیشه ای با ۱۷.۶ درصد افزایش به ۱۵۲.۷ هزارتن ، ظروف چینی با ۱۴ درصد افزایش به ۱۵.۶ هزار تن و چینی بهداشتی ۲۱ هزارتن تولید شد ه است .

براساس این گزارش تولید کاغذ به ۲۴۷.۸ هزار تن ، کارتن به ۱۶۸.۸ هزار تن و نئوپان به ۱۸۳ هزارمتر مکعب رسید ، همچنین تولید الیاف و تاپس پلی استر ۵۸.۲ هزارتن، نخ پلی استر ۷۶.۴ هزارتن و فرش ماشینی به ۲۷۳۹۹ هزارمتر مربع افزایش یافت .

بر اساس آمار تولید‌کالاهای منتخب طی ۴ ماهه ابتدای سال ۳۹۹.۲ هزاردستگاه انواع سواری ، ۱۹.۴ هزاردستگاه وانت ، ۱۴۵۸ دسگاه اتوبوس و مینی بوس و ون، ۴۵۵.۱ هزار تن روغن ساخته شده نباتی ۱۱.۴ میلیارد عدد داروی انسانی ، ۲۱۲.۳ هزار تن پودر شوینده و ۷۱.۷ هزارتن لاستیک خودرو تولید شد .

آمار تولید کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی نیز حاکی از سیر صعودی تولید در۴ ماه امسال است .
بر این اساس محصول پلی استایرن با ۵۳ درصد افزایش به ۱۴۸.۳ هزارتن و اکریلونیتریل بوتادین استایرن با ۶۲ درصد افزایش به ۲۴.۸ هزارتن رسید.
پلی کربنات نیز با ۱۰۶ درصد افزایش تولید به ۶.۸ هزارتن پلی اتیلن ترفتالات و استایرن بوتادین رابر نیز با ۷.۳ افزایش به ترتیب به ۱۸۵.۲ و ۱۹ هزار تن رسیدند .
پلی بوتادین رابر نیز با ۱.۶ افزایش تولید به ۱۲.۷ هزار تن رسید و تولید اوره با ۱۴ درصد افزایش به ۲۰۱۲ هزارتن و پلی وینیل کلراید با ۷ درصد افزایش به ۲۰۳ هزارتن افزایش یافت .

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد