Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/NEBLuY
1397/07/21 - 14:59 تاريخ انتشار: 1205 تعداد بازديد: 52058 كد خبر:
عشقی نژاد در گفتگو با سنا:
امروز ارزنده ترین کالای بازار، سهام است
با بررسی های بنیادین مشاهده می شود که سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار این روزها در مقایسه با سایر بازارها بسیار ارزان بوده و در هر حال ارزندگی دارد. البته ممکن است برخی صنایع با مشکلاتی مواجه باشند که حضور شرکت ها در بازار سرمایه آن را جبران خواهد کرد.
 
 

مدیرعامل جدید شرکت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد، سهام را در شرایط فعلی ارزنده ترین کالا در تمامی بازارها دانست.

جواد عشقی نژاد، در پاسخ به این سوال که تغییرات نرخ ارز و انتشار گزارش های ماهانه و فصلی چه تاثیری بر حرکت بنیادی بازار دارد، به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: به طور قطع تاثیر نرخ ارز بر بازار سرمایه همچنان باقی است؛ به تبع آن همه شرکت ها می توانند منافع حاصل از این تغییرات را در سودآوری و به تبع آن در قیمت هر سهم در بازار ببینند که البته این رخداد در گزارش های 6 ماهه شرکت ها هم کاملا مشهود است.  البته این موضوع در خصوص شرکت هایی که از نظر تامین مواد اولیه 100 درصد ارزی باشند و قیمت گذاری های کنترلی در داخل داشته باشند، متفاوت است.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: با بررسی های بنیادین مشاهده می شود که سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار این روزها در مقایسه با سایر بازارها بسیار ارزان بوده و در هر حال ارزندگی دارد. البته ممکن است برخی صنایع با مشکلاتی مواجه باشند که حضور شرکت ها در بازار سرمایه آن را جبران خواهد کرد.

وی در عین حال با بیان اینکه نمی توان از ریسک های ناشی از تحریم چشم پوشی کرد، گفت: البته برنامه ریزی ها و تجربیات ناشی از تحریم های گذشته، ما را برای بهبود وضعیت موجود و مقابله با تحریم های آتی آماده تر کرده و به طور قطع با اندوختن این تجربه، شرکت ها راهی برای عبور از این شرایط طراحی کرده اند .

عشقی نژاد توضیح داد: بازار در هر حال خود را با وضعیت موجود تطبیق می دهد ولی عوامل و ریسک های موجود نیز خواه ناخواه چه از بعد روانی و چه به لحاظ رفتار سهامدار، حداقل در کوتاه مدت تاثیرات خود را نشان خواهد داد، هرچند در روزهای بعد با تعدیل این رفتارها بازار هم به نقطه اصلی خود برمی گردد.

مدیرعامل سابق سرمایه گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، همچنین در پاسخ به سوالی در رابطه با وضعیت دارایی بانک ها و صندوق های بازنشستگی و راه های پیش رو برای تعیین تکلیف آن در این شرایط گفت: صندوق های بازنشستگی نیاز به تامین مالی دارند. از طرفی از منظر عرضه کننده، بخشی از دارایی های بانک ها و صندوق های بازنشستگی، دارایی های کم بازده نسبت به بهای تمام شده سرمایه ای است. پس خروج از این دارایی ها و تطبیق آن با دستورالعمل های بانک مرکزی و حاکمیت در اولین فرصت ضروری است.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان خاطر نشان کرد: از منظر اقتصاد کلان، حجم نقدینگی، عطش بازار برای خرید کالا و حفظ سرمایه و در نهایت تمایل به بازدهی بیشتر در بازارهای مختلف، توجه نقدینگی را به بازار سرمایه جلب کرده است. در نتیجه، می توان گفت که تبدیل و انتقال مالکیت این شرکت ها به سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی با هدف های انتفاعی و مدیریتی، گزینه بسیار مناسبی برای انتخاب خواهد بود .

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
2 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد