Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/vDs5K4
1397/07/10 - 16:28 تاريخ انتشار: 668 تعداد بازديد: 52084 كد خبر:
بازارهای جهانی در تلاطم مردان سیاست
اظهارات یکی از افراد حزب حاکم در دولت ایتالیا در خصوص مشکلات اقتصادی این کشور، موجب بهم ریختن توازن اوراق قرضه این کشور شد.

رئیس جمهور آمریکا احتمال ورود به جنگ تجاری را با دیگر کشورها به صفر رساند و تصمیم دارد تمام همت خود را برای غلبه بر چین به کار ببرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، اصلاح پیمان نفتا و پیوستن مجدد آمریکا این امر را مسجل کرد که ترامپ شمشیر را برای اوضاع اقتصادی چین از رو بسته است .

بر اساس این گزارش،  پیمان های تجاری آمریکا با کره جنوبی و دعوت از ژاپن برای برگزاری نشست های همکاری اقتصادی همگی نشانه چراغ سبز آمریکا به کشورهای جهان به جز چین است.

اما بازارهای جهانی ساعات معاملاتی امروز را در حالی آغاز کردند که چین در تعطیلات پنج روزه ای به مناسبت روز ملی به سر می برد.

در سوی دیگر، اظهارات یکی از دولتمردان ایتالیا در خصوص یورو، موجب افزایش اوراق قرضه داخلی این کشور شده است.

اظهارات یکی از افراد حزب حاکم در دولت ایتالیا در خصوص مشکلات اقتصادی این کشور، موجب بهم ریختن توازن اوراق قرضه این کشور شد.

کلادیو بورقی، سرپرست اقتصادی حزب حاکم در ایتالیا در خصوص اوضاع اقتصادی این کشور اظهار داشت: اگر ایتالیا ارز رایج خود را وارد چرخه اقتصادی کند و از حوزه پولی یورو خارج شود تمام مشکلات اقتصادی این کشور حل خواهد شد.

پس از اظهارات این مقام دولتی، اوراق قرضه 10 ساله ایتالیا با رشد بی سابقه ای رو به رو شد . قیمت سهام بانک های ایتالیا با سقوط نسبی رو به رو شد و شاخص فوتسی بورس میلان ایتالیا با افت 1.4 درصدی مواجه شد.

ارزش برابری یورو در مقایسه با دلار افت 0.3 درصدی داشت و به پایین ترین میزان نسبت به ماه آگوست معامله شد.

در بازارهای آسیایی هم روند حرکتی شاخص ها در مدار نوسانی طی شد. تعطیلات پنج روزه بازار چین کمی معاملات این منطقه را کمرنگ کرده است.

این در حالی است که، شاخص تولیدات کارخانه ای چین با روند کاهشی رو به رو بوده است و توانسته بازار هنگ کنگ را با افت شاخص های معاملاتی همراه کند.

اما در بازارهای آمریکا، پیمان نفتا و توافق تجاری آمریکا با کانادا توانسته کمی بازار این کشور را رونق دهد.

در این بازار شاخص داوجونز با رشد 0.7 درصدی همراه بوده است در حالی که شاخص اس اند پی رشد 0.3 درصدی داشته است.

اما نزدک با افت 0.1 درصدی معاملات را ادامه داده است.

در بازار آسیا، شاخص نیکی ژاپن رشد 0.1درصدی داشت و تاپیکس ژاپن رشد 0.3 درصدی را از آن خود کرد. بورس هنگ کنگ با افت 2.3 درصدی شاخص اصلی رو به رو شد.

اما در سوی دیگر، بازارهای اروپایی با افت دسته جمعی شاخص ها رو به رو شدند. شاخص یورواستاکس با افت 1.07 درصدی رو به رو شدند و فوتسی لندن 0.5 درصد منفی شد. داکس آلمان سقوط 0.9 درصدی را از آن خود کرد و کک فرانسه نیز 0.9 درصد منفی شد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد