Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/XenE2r
1397/07/11 - 10:10 تاريخ انتشار: 408 تعداد بازديد: 52099 كد خبر:
قیمت نفت در چند هفته از ۱۰۰ دلار فراتر می‌رود
تحلیلگران در ماه ژوئیه امسال پیش‌بینی می‌کردند قیمت نفت چهار تا پنج دلار افزایش یابد؛ قیمت‌ها در ماه ژوئیه ۶۱ دلار بود، اما اکنون به بیش از ۸۰ دلار رسیده‌ است، بنابراین انتظار داریم ظرف چند ماه، و در واقع در چند هفته، قیمت نفت به بیش از ۱۰۰ دلار برای هر بشکه برسد.

در آینده عرضه نفت دچار افت کمبود خواهد شد و این مسئله بی‌شک سبب افزایش قیمت نفت به بیش از ۱۰۰ دلار برای هر بشکه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از اسپوتنیک، حافظ عبدو، استاد مدرسه علوم اقتصادی ناتینگهام، اعلام کرد با وجود تعهد کشورهایی همچون چین و هند به ادامه خرید نفت از ایران، قیمت نفت از ۱۰۰ دلار برای هر بشکه فراتر خواهد رفت.

وی گفت: به دلیل اتفاقاتی که بین آمریکا و ایران می‌افتد، دنیا حق دارد که درباره کمبود عرضه نفت و گاز در آینده نگران باشد.

این استاد دانشگاه افزود: تحلیلگران در ماه ژوئیه امسال پیش‌بینی می‌کردند قیمت نفت چهار تا پنج دلار افزایش یابد؛ قیمت‌ها در ماه ژوئیه ۶۱ دلار بود، اما اکنون به بیش از ۸۰ دلار رسیده‌ است، بنابراین انتظار داریم ظرف چند ماه، و در واقع در چند هفته، قیمت نفت به بیش از ۱۰۰ دلار برای هر بشکه برسد.

عبدو گفت که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و غیر اوپک برای افزایش عرضه نفت در بازار محدودیت‌هایی دارند و گفت: به‌ویژه عربستان حداکثر می‌تواند روزانه یک میلیون بشکه به تولید خود بیفزاید.

وی گفت: عرضه نفت دچار افت کمبود خواهد شد و این مسئله بی‌شک سبب افزایش قیمت نفت به بیش از ۱۰۰ دلار برای هر بشکه می‌شود؛ با توجه به این‌که جنگ سوریه هنوز تمام نشده است، عراق از ثبات برخوردار نیست، لیبی ثبات سیاسی ندارد، بنابراین در بازار جهانی هیچ مسئله‌ای نیست که نشان دهد عرضه نفت در آینده افزایش می‌یابد تا کمبود نفت ایران را بجران کند.

این استاد دانشگاه همچنین درباره درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از اوپک برای افزایش تولید نفت گفت: ترامپ می‌تواند هر چقدر که دلش می‌خواهد رؤیا پردازی کند؛ وی می‌خواهد اوپک تولید خود را افزایش دهد، اما اعضای اوپک چندی پیش دیداری داشتند و توافق کردند که تولید خود را افزایش ندهند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد