Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/joeXi4
1397/07/11 - 15:28 تاريخ انتشار: 1211 تعداد بازديد: 52121 كد خبر:
تولید ۲۷ میلیون تنی پتروشیمی‌ها
انتظار می‌رود در نیمه دوم امسال درصد تولید صنایع پتروشیمی نسبت به ظرفیت اسمی بیشتر از نیمه نخست سال باشد.


مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: تولید مجتمع‌های پتروشیمی کشور تا پایان شهریور امسال به حدود ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، قدرت‌الله فرج‌پور، با تشریح عملکرد مجتمع‌های پتروشیمی کشور در ۶ ماه نخست امسال گفت: میزان تولید حدود ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تنی مجتمع‌های پتروشیمی در حالی است که بسیاری از مجتمع‌ها در تعمیرات اساسی قرار داشت.
وی افزود: هرچند تعداد زیادی از واحدهای با ظرفیت بالای پتروشیمی در ماه‌های گذشته تعمیرات اساسی و توقف تولید برنامه‌ریزی شده داشت، اما شاهد این مقدار تولید بودیم.
مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به این‌که پتروشیمی مارون، متانول و اوره آمونیاک سوم پتروشیمی شیراز، متانول فناوران، پتروشیمی خارک و متانول دوم زاگرس، در مرحله تعمیرات اساسی قرار داشت، تصریح کرد: افزون بر مجتمع‌های مورد اشاره، پتروشیمی آریاساسول و پتروشیمی پارس نیز تعمیرات اساسی را انجام داده‌اند.
فرج‌پور عنوان کرد: با وجود این تعمیرات گسترده در نیمه نخست امسال، آمار و ارقام امیدوارکننده است و تاکنون موفق شده‌ایم نزدیک به ۸۰ درصد ظرفیت اسمی را پوشش دهیم که رقم خوبی است.
وی با اشاره به این‌که تولید حدود ۲۷ و نیم میلیون تنی نیمه نخست امسال در مقایسه با پارسال ۲ درصد رشد نشان می‌دهد، گفت: با توجه به این‌که به‌طور معمول در نیمه دوم سال تعمیرات اساسی کمتری خواهیم داشت، انتظار می‌رود در نیمه دوم امسال درصد تولید نسبت به ظرفیت اسمی بیشتر از نیمه نخست سال باشد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد