Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/MCe9AF
1397/07/14 - 13:38 تاريخ انتشار: 698 تعداد بازديد: 52153 كد خبر:
بورس تونس عضو رسمی فدراسیون جهانی بورس ها شد
در پنجاه و هشتمین نشست سالانه فدراسیون جهانی بورس ها که در سومین روز از اکتبر سال جاری در آتن برگزار شد با عضویت رسمی بورس تونس موافقت شد.

بورس تونس به عنوان یکی از اعضای اصلی فدراسیون بورس های جهانی انتخاب شد .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در پنجاه و هشتمین نشست سالانه فدراسیون جهانی بورس ها که در سومین روز از اکتبر سال جاری در آتن برگزار شد با عضویت رسمی بورس تونس موافقت شد.

بر طبق نظر اعضای پذیرش فدراسیون بورس های جهانی ، بورس تونس، نهاد ناظر این بازار و بانک مرکزی و دیگر اعضای بازار سهام این کشور قابلیت پذیرش در فدراسیون بورس های جهانی را دارند.

مهم ترین مولفه هایی که بورس تونس را واجد شرایط عضویت در فدراسیون جهانی بورس ها کرد از این قرار بود: ساختار بازار، دسترسی برابر به بازار، پذیرش انتقادات، مذاکرات، شفافیت، حفاظت از سرمایه سهامداران، نظارت بر بازار، حل مناقشات و رسیدگی به شکایات .

فدراسیون جهانی بورس در واقع سازمان بین‌ المللی اوراق بهادار است که وظیفه سازماندهی و ارتباط بین بازارهای بورس و سهام در کشورهای مختلف را بر عهده دارد. این فدراسیون  یک نهاد خصوصی بین المللی بوده و از بازارهای پیشرو دنیا که پایبند بالاترین سطوح کیفیت بازار سرمایه هستند تشکیل شده است. این سازمان جایگاهی است برای تبادل اطلاعات، تجزیه و تحلیل و همچنین مذاکرات بین اعضاء، هدف آن تسهیل در توسعه بازارهای سازماندهی شده و قانونمند و توجه به نیازهای بازارهای سرمایه با امعان نظر به بهترین راه کارهای مورد علاقه کاربران عضو است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد