Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/GzTvbt
1397/07/15 - 15:44 تاريخ انتشار: 836 تعداد بازديد: 52175 كد خبر:
چشم انداز مثبت قیمت طلا در بازارهای جهانی
انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال آمریکا در ماه سپتامبر تاثیر زیادی بر افت ارزش دلار و افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی داشته است.

تازه ترین نظرسنجی از سوی معامله گران بازار طلا نشان می دهد که قیمت این فلز گرانبها طی روزهای آینده در بازراهای جهانی روندی کاملا صعودی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال آمریکا در ماه سپتامبر تاثیر زیادی بر افت ارزش دلار و افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی داشته است.

در نظرسنجی این هفته از 16 تحلیلگر ارشد وال استریت، 9 نفر معادل 56 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند، 2 نفر معادل 13 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا کاهش خواهد یافت و پنج نفر معادل 31 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در روزهای آینده تغییری نمی کند.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار آمریکا و تنش های تجاری در عرصه بین المللی قرار خواهد داشت.

این در حالی است که، قیمت این فلز گرانبها در آخرین روز معاملاتی هفته با روند مثبت رو به رو شد و هر قطعه شمش طلا وارد محدوده یک هزار و 200 دلاری شد و توانست بهترین رشد هفتگی را نسبت به 6 هفته گذشته به ثبت برساند .

طبق آخرین آمار منتشر شده در آمریکا، افزایش میزان مشاغل در این کشور تا مرز 134 هزار نفر در ماه اتفاق افتاده است، در حالی که پیش بینی تحلیلگران رسیدن به مرز 185 هزار شغل جدید بود.

اما نرخ بیکاری در این کشور به 3.7 درصد رسید و کمترین نرخ بیکاری نسبت به 50 سال گذشته را از آن خود کرد.

بر طبق آمار، با افزایش قیمت طلا شاخص دلار روند نزولی به خود می گیرد. به این ترتیب و با توجه به روند صعودی طلا، شاخص دلار آخرین روز کاری هفته را با افت 0.06 درصدی همراه کرد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد