Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/T4t3nQ
1397/07/16 - 13:03 تاريخ انتشار: 679 تعداد بازديد: 52199 كد خبر:
افزایش نقدینگی در چین، شاخص ها را غرق کرد
تصمیم بانک مرکزی چین مبنی بر افزایش نقدینگی به منظور جبران اثرهای منفی اختلاف تجاری موجود با آمریکا یکی از راهکارهای این کشور برای خروج از بحران بود. اما این راه حل هم نتوانست مانع افت متغیرهای معاملاتی در نخستین روز کاری هفته در چین شود.

شروع معاملات در نخستین روز کاری هفته و نزول شاخص ها در بازارهای آسیایی با آغاز فعالیت بازار چین پس از چند روز تعطیلات پی در پی رسمی مصادف شد. در حالی که بازارها نسبت به اقتصاد این کشور، کاملا نگران هستند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، تصمیم بانک مرکزی چین مبنی بر افزایش نقدینگی به منظور جبران اثرهای منفی اختلاف تجاری موجود با آمریکا یکی از راهکارهای این کشور برای خروج از بحران بود. اما این راه حل هم نتوانست مانع افت متغیرهای معاملاتی در نخستین روز کاری هفته در چین شود.

به این ترتیب بازارهای اروپایی نیز با معاملات کمرنگ نخستین روز معاملاتی را آغاز کردند، در حالی که شاخص فوتسی لندن 0.07 درصد منفی شد. داکس آلمان نیز 0.03 درصد افت کرد اما در پاریس شاخص کک افت 0.1 درصدی داشت .

در بازارهای آسیایی نیز شاخص بلوچیپ CSI با افت 3.5 درصدی رو به رو شد در حالی که شاخص شانگهای در این کشور افت 2.9 درصدی را به ثبت رساند.

در سوی دیگر، با وجود افت مختصر شاخص دلار در صبح امروز، این شاخص در ادامه معاملات پا به محدوده مثبت گذاشت. تضعیف نسبی ارزش دلار کانادا و یورو در برابر دلار آمریکا یکی از عوامل اصلی دلیل صعود نسبی شاخص دلار، پس از افت این متغیر اعلام شد.

اما در میان بازارهای جهانی، امروز بازارهای ژاپن و کانادا به علت تعطیلات رسمی در این کشورها فعالیتی نخواهند داشت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد