Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/fKXteY
1397/07/21 - 10:34 تاريخ انتشار: 1176 تعداد بازديد: 52286 كد خبر:
سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز، پتروشیمی:
پیام مثبت مصوبه CFT به دنیا/ریسک اعتباری ایران به 5 رسید
هزینه‌های صادرات نفت ایران کاهش می‌یابد
با تصویب CFT تمایل خودمان را به همکاری با نظام بانکی و دیپلماسی دنیا اعلام کرده و پیام مثبتی به دنیا مخابره کردیم، از یک طرف گفته‌ایم به بحث‌های پولشویی و کمک به تروریسم متهم نیستیم و مشکلی برای شفاف سازی نداریم و از طرفی راه را برای همکاری با بانک‌ها باز کرده‌ایم تا کارشان را با بانک‌های ایران ادامه دهند.


سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز، پتروشیمی گفت: وقتی ریسک اعتباری کاهش می‌یابد طبیعتا همه هزینه‌ها از جمله دریافت وام، مبادلات بین المللی، همکاری با بانک‌ها و فاینانس کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایلنا، حمید حسینی، درباره تاثیر تصویب CFT بر تسهیل در فروش نفت و فرآورده‌های آن اظهار داشت: ما با تصویب CFT و همچنین FATF  تمایل خودمان را به همکاری با نظام بانکی و دیپلماسی دنیا اعلام کرده و پیام مثبتی به دنیا مخابره کردیم، از یک طرف گفته‌ایم به بحث‌های پولشویی و کمک به تروریسم متهم نیستیم و مشکلی برای شفاف سازی نداریم و از طرفی راه را برای همکاری با بانک‌ها باز کرده‌ایم تا کارشان را با بانک‌های ایران ادامه دهند.

وی تاکید کرد: اگر به این کنوانسیون نمی‌پیوستیم واقعا بانک‌های ما امکان همکاری با دنیا را نداشتند، ضمن اینکه ریسک اعتباری ما دوباره به 7 برمی‌گشت، اما اکنون ریسک اعتباری ما به 6 و سپس 5 کاهش پیدا کرده و اگر تحریم آمریکا نبودیم حتی احتمال داشت ریسک اعتباری کشور به ]چهار هم کاهش پیدا کند.

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی ادامه داد: خواست اروپا نیز برای ادامه همکاری این بود که FATF تصویب شود تا بهانه‌ای به بانک‌های اروپایی داده نشود، حال اتحادیه اروپا این مکانیسم را کنار سوئیفت فعلی گذاشته تا برای واردات مواد غذایی و نیازهای‌مان استفاده کنیم، علاوه بر آن مکانیسمی طراحی می‌کنند که کار خرید و فروش و تهاتر نفت انجام شود.

وی در ادامه تصریح کرد: البته ما هنوز صادرات‌مان وابسته به LC و سیستم بانکی داخل ایران نیست و نتوانستیم در این زمینه کار خاصی انجام دهیم که بگوییم پیوستن به FATF چقدر به صادرات ما کمک می کند.

حسینی گفت: قطعا صادرات نفت خام رقم اصلی صادرت کشور است و بازگرداندن پول در خارج از کشور بدون همکاری نهادهای پولی میسر نیست، پیوستن به این کنوانسیون روی صادرات نفت و میعانات تاثیر مثبتی می‌گذارد و وقتی ریسک اعتباری کاهش می‌یابد طبیعتا همه هزینه‌ها از جمله دریافت وام، مبادلات بین المللی، همکاری با بانک‌ها و فاینانس کاهش پیدا می‌کند.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد