Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/2DSaik
1397/07/21 - 10:16 تاريخ انتشار: 667 تعداد بازديد: 52288 كد خبر:
بلومبرگ:
آمریکا بدون متحدانش نمی‌تواند ایران را به چالش بکشد
بلومبرگ خاطرنشان کرده وادار کردن سوئیفت به قطع رابطه با ایران مستلزم این است که این نهاد از قوانین اروپا تخطی کند و این کاری است که سوئیفت گفته آن را انجام نمی‌دهد.


شبکه خبری بلومبرگ سرمقاله روز جمعه خود را به اختلافات «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا با کشورهای اروپایی اختصاص داد و نوشت آمریکا بدون متحدانش نمی‌تواند ایران را به چالش بکشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، وبگاه شبکه خبری بلومبرگ سرمقاله روز جمعه خود را به اختلافات دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با کشورهای اروپایی اختصاص داده و نوشت آمریکا بدون متحدانش نمی‌تواند ایران را به چالش بکشد.

بلومبرگ در بخش آغازین مقاله، با اشاره به تلاش‌های دولت ترامپ برای قطع ارتباط ایران با سامانه موسوم به «سوئیفت»، آن را «ایده‌ای بد» توصیف کرده است

سوئیفت سرواژه‌ای است که از کنار هم قرار گرفتن حرف اول عبارت «جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی» در زبان انگلیسی ایجاد شده است

مقر اصلی این شبکه  که تراکنش‌های مالی جهانی را تسهیل می‌کند در بلژیک قرار دارد، اما اعضای هیئت مدیره آن را مدیران بانک‌های آمریکایی تشکیل می‌دهند. دولت آمریکا بعد از خروج از برجام، فشارها برای قطع دسترسی ایران به این شبکه را تشدید کرده است.

بلومبرگ نوشته است: دولت ترامپ ظاهراً برای قطع ارتباط ایران با سامانه مالی جهانی مصمم است. واشنگتن، همزمان با احیای تحریم‌ها علیه ایران از ماه آینده ممکن است شبکه پیام‌رسانی سوئیفت را هم که پرداخت‌های برون‌مرزی را تسهیل می‌کند، هدف قرار دهد. این ایده بدی است.

این رسانه آمریکایی تصریح کرد دخالت در کار سوئیفت، شکاف در حال گسترش میان آمریکا و اتحادیه اروپا را گسترده‌تر خواهد کرد. اولویت باید روی ترمیم این ائتلاف باشد. تحت فشار گذاشتن آن، در راستای منافع آمریکا نیست و هدف وسیع‌تر ما برای تغییر رفتار ایران را محقق نمی‌کند.

بلومبرگ خاطرنشان کرده وادار کردن سوئیفت به قطع رابطه با ایران مستلزم این است که این نهاد از قوانین اروپا تخطی کند و این کاری است که سوئیفت گفته آن را انجام نمی‌دهد

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد