Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/2S2jJk
1397/07/24 - 12:28 تاريخ انتشار: 643 تعداد بازديد: 52392 كد خبر:
بیژن زنگنه:
فضای عادلانه و شفاف بورس، گزینه ای برای حضور فعالین صنعت نفت
بیژن زنگنه درباره عرضه نفت خام در بورس گفت : برای اجرای آن، باید صدها نکته جزئی بررسی شود و به صدها پرسش، پاسخ داده شود تا شرکت کنندگان و متقاضیان این بازار بدانند که در فضایی عادلانه و شفاف می توانند در بورس حضور یافته و فعالیت کنند، اما مقدمات این کار باید فراهم شود.


وزیر نفت مقابله با تحریم‌های نفتی در شرایط کنونی را با اندیشه ورزی و استفاده از عقل ومنطق ممکن دانست.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بیژن زنگنه در آیین افتتاح چهارمین کنگره راهبری نفت گفت: امریکا، رفتاری در پیش گرفته که موجب شده هم خود این کشور و هم بازار نفت در تناقض باشد،. آمریکایی ها ازیک طرف نمی خواهند قیمت نفت افزایش یابد اما ازطرف دیگر بزرگترین تولید کنندگان نفت همانند ایران، ونزوئلا و روسیه را با شدیدترین هجمه‌ها مواجه کرده اند.

وزیر نفت افزود: آمریکایی ها هر روز با اقدامات مختلف موجبات بی ثباتی بازار نفت را فراهم می کنند و در مقابل انتظار دارند تا قیمت نفت پائین بیاید. این در حالی است که ایران همیشه در راستای تعادل بازار و ایجاد امنیت در بازار نفت گام برداشته است و معتقد هستیم قیمت های عادلانه نفت می تواند به نفع عرضه کننده و متقاضیان باشد.
زنگنه با اشاره به فشارهایی که ترامپ به عربستان و مقامات سعودی در مورد افزایش تولید و کاهش قیمت وارد می کند افزود: این چه توهین بزرگی است که کسی بگوید اگر ما نباشیم شما دوهفته هم سرپا نیستید و افسوس می خورم از این میزان توهینی که به برخی از کشورهای منطقه می شود.

زنگنه با بیان اینکه ما درباره راهکارهایمان برای مقابله با تحریم ها حرفی نمی زنیم و عمل خواهیم کرد گفت: وظیفه من حرف زدن نیست ، من باید عمل کنم ، کارکنم و تلاش کنم ، تا زیان ناشی از تحریم ها به حداقل برسد واین کاریست که داریم انجام می دهیم.

وزیر نفت با تاکید براینکه جریان توسعه در صنعت نفت باعث ایجاد تحرک در اقتصاد می شود گفت : یکی از روش های زنده نگه داشتن جریان توسعه در این صنعت، اجرای طرح های نگهداشت و افزایش توان تولید در این صنعت است.

زنگنه با اعلام اینکه در بخش بالادستی و پائین دستی صنعت نفت، ظرفیت های توسعه ای زیادی وجود دارد، افزود: برای اینکه اقتصاد کشور را فعال کرده و شاهد توسعه و رونق و اشتغال زایی در آن باشیم باید صنعت نفت را توسعه دهیم.

وزیر نفت با اشاره به رکورد بی سابقه تولید بنزین در کشور طی سالهای گذشته گفت: توانسته ایم از تولید ۵۲ میلیون لیتر در روز در سال ۹۱ به تولید بیش از ۹۰ میلیون لیتر بنزین در شهریور امسال دست یابیم.

وی درباره عرضه نفت خام در بورس هم گفت : برای اجرای آن، باید صدها نکته جزئی بررسی شود و به صدها پرسش، پاسخ داده شود تا شرکت کنندگان و متقاضیان این بازار بدانند که در فضایی عادلانه و شفاف می توانند در بورس حضور یافته و فعالیت کنند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد