Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/VPPpPK
1397/07/24 - 13:15 تاريخ انتشار: 612 تعداد بازديد: 52397 كد خبر:
عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا افزایش می یابد
وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس قانون برنامه پنجم در مورد جو٬ ذرت و ... باید از طریق بورس عمل می‌شد که ما با آن موافق بودیم و با مصوبه دولت عمل کردیم که در مورد نوع و روش آن نیز تعیین تکلیف می‌شود.


با توجه به قانون جدید عرضه برخی محصولات کشاورزی مانند جو وذرت در بورس کالا، انتظار می‌رود که این روش‌ درباره سایر محصولات هم به کار گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، محمود حجتی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید چند درصد افزایش خواهد یافت، اظهار داشت:نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید حتما افزایش خواهد یافت، اما تا زمان اعلام نهایی از سوی شورای اقتصاد، ما  نمی‌توانیم رقمی را اعلام کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی درباره آخرین وضعیت نرخ تضمینی محصولات کشاورزی نیز اضافه کرد: ما قبل از آغاز فصل کشت، پیشنهادات خود را به شورای اقتصاد اعلام کرده ایم و به طور مرتب در حال پیگیری این موضوع هستیم تا نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی هر چه زودتر اعلام شود.

به گفته وی با توجه به قانون جدید عرضه برخی محصولات کشاورزی مانند  جو وذرت در بورس کالا، انتظار می‌رود که این روش‌ درباره سایر محصولات هم به کار گرفته شود.

حجتی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اینکه چرا با وجود اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به برخی کالاهای وارداتی مانند برنج و گوشت همچنان شاهد افزایش قیمت این کالاها در بازار هستیم، گفت: افزایش قیمت یک موضوع است و فروش خارج از شبکه رسمی، موضوعی دیگر است.به عنوان مثال، برنج خارجی سال گذشته با ارز ۳۲۰۰ تا ۳۳۰۰ تومان وارد می‌شد در حالیکه هم اکنون این کالا با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌شود، بنابراین با افزایش قیمت مواجه می شود ضمن اینکه برنج خارجی در بازار با نرخی معادل قیمت سازمان حمایت، عرضه می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی در مورد روش خرید تضمینی گفت: بر اساس قانون برنامه پنجم در مورد جو٬ ذرت و ... باید از طریق بورس عمل می‌شد که ما با آن موافق بودیم و با مصوبه دولت عمل کردیم که در مورد نوع و روش آن نیز تعیین تکلیف می‌شود.

وی در مورد نرخ خرید تضمینی گندم نیز گفت: نرخ مطمئناً افزایش پیدا می‌کند، اما باید منتظر تصویب شورای اقتصاد بود تا بتوان میزان افزایش را اعلام کرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد