Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/iGFtWr
1397/07/27 - 12:14 تاريخ انتشار: 1064 تعداد بازديد: 52440 كد خبر:
علیرضا تاجبر:
بورس کارنامه قابل قبولی ثبت کرده است
با نگاهی ملی به بورس کالای ایران به عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه، علاوه بر تقویت بازار فیزیکی این بورس با متمرکز شدن معاملات زنجیره تولیدات و تعادل بازارها، استقاده فعالان صنایع از ابزار‌های مالی نیز رونق بیشتری می‌گیرد و تامین مالی و پوشش ریسک‌های آینده در قیمت‌ها و تامین مواد مورد نیاز با سهولت بیشتری انجام می‌شود.


علیرضا تاجبر گفت: به طور کلی فلسفه ایجاد همه بورس‌ها در جهان اعم از بورس کالا تقابل عرضه و تقاضا و کشف نرخ تعادلی است. به این مفهوم که عرضه با تقاضا مواجه شده و نتیجه اش نرخی تعادلی است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از میزان؛ تاجبر با تاکید بر اینکه بورس کالای ایران طی ١١ سال گذشته توانسته عملکرد خوبی برای تحقق اهدافش داشته باشد، گفت: از لحاظ آمادگی زیرساخت ها، سیستم‌های عملیاتی و توسعه ابزارها، بورس کارنامه قابل قبولی را از خود به ثبت رسانده است.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه در سال‌هایی که از آغاز به کار این بازار می‌گذرد، کالا‌های متنوعی در بورس کالا پذیرش شده و ساز و کار و مقررات خوبی تدوین شده است، افزود: بورس در توسعه ابزار‌های مالی، طراحی و معرفی ابزار‌های جدید نیز پیشرفت قابل توجهی داشته است.

وی عدم شفافیت مناسب در اقتصاد و برخی تصمیم‌ها در خدشه دار کردن مکانیسم عرضه و آزاد و اقتصاد آزاد در بازار کالایی کشور را مهم‌ترین سرعت گیر بورس در حرکت سریع در پیاده سازی اهداف خود عنوان کرد و گفت: بورس کالا از درون به لحاظ سیستم عملیاتی، قوانین و مقررات، زیر ساخت‌ها و طراحی ابزار‌های متنوع بورسی کاملا پیشرفته و مترقی است، اما حاشیه‌های بیرونی این بازار در برخی مواقع، سرعت پیشرفت آن را کند می‌کند؛ به عنوان مثال در صورت حمایت همه جانبه مسوولان از بورس کالا، امروز شاهد توسعه هر چه بیشتر ابزار‌های مالی و پیش بینی پذیر شدن بازار‌ها با پوشش ریسک نوسانات قیمتی می‌بودیم.

تاجبر با تاکید بر اینکه در صورت حمایت مسؤلان و رفع موانع از مسیر پیشرفت بورس کالا، به طور قطع نقش این بازار در اقتصاد پررنگ‌تر از قبل می‌شود، اظهار کرد: با نگاهی ملی به بورس کالای ایران به عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه، علاوه بر تقویت بازار فیزیکی این بورس با متمرکز شدن معاملات زنجیره تولیدات و تعادل بازارها، استقاده فعالان صنایع از ابزار‌های مالی نیز رونق بیشتری می‌گیرد و تامین مالی و پوشش ریسک‌های آینده در قیمت‌ها و تامین مواد مورد نیاز با سهولت بیشتری انجام می‌شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد