Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/RnGkiW
1397/07/30 - 11:06 تاريخ انتشار: 665 تعداد بازديد: 52487 كد خبر:
تحلیلگر بازار سهام آمریکا:
شاخص اس اند پی شاهد روزهای سختی خواهد بود
بزرگترین اصلاح قیمتی را در آینده خیلی نزدیک در بازار سهام آمریکا خواهیم داشت که موجب افت چشمگیر قیمت سهام شرکت های بزرگ در این کشور می شود.

شاخص اس اند پی، بدترین عملکرد ماهانه خود را نسبت به سه سال اخیر به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، جیم پولسن، مدیر استراتژی سرمایه گذاری گروه مالی لوتهود در این خصوص اشاره داشت: بدترین عملکرد ماهانه شاخص اس اند پی در آمریکا در سه سال اخیر در حالی به ثبت رسید که پیش بینی می شود بازار این کشور باید در انتظار روزهای بدتر از این نیز باشد.

وی در مصاحبه ای با سی ان بی سی اعلام داشت: بزرگترین اصلاح قیمتی را در آینده خیلی نزدیک در بازار سهام آمریکا خواهیم داشت که موجب افت چشمگیر قیمت سهام شرکت های بزرگ در این کشور می شود. اصلاح 15 درصدی قیمت سهام در واقع نخستین پله برای آزمون سرمایه گذاران در خصوص اعتماد به بازار خواهد بود که در صورت بروز رفتار هیجانی سهامداران، ریزش ها ادامه خواهد داشت.

شاخص اس اند پی 500 که در واقع سهام 500 شرکت برتر را ارزیابی می کند در سه ماه اخیر، با افت 6 درصدی نسبت به روزهای اوج خود در ماه سپتامبر روبرو شده است. در حالی که هنوز با اصلاح قیمتی خود 10 درصد فاصله دارد .

وی در این خصوص ادامه داد: اصلاح قیمت ها یکی از الزامات بازار در شرایط کنونی است تا بتوان از این طریق از رشد بی وقفه و بدون دلیل بازار جلوگیری کرد.

اقتصاددانان پیش بینی کردند که رشد اقتصادی آمریکا تا پایان سال 2018 میلادی به 2.9 درصد برسد و در سال 2019 رشد اقتصادی 2.5 درصد شود.

شاخص اس اند پی 500، عملکرد شرکت های فعال در بازار سرمایه را بررسی می کند. بازار سهام در واقع ارزش کل سهامی را که یک شرکت منتشر کرده است را در بر می گیرد و این شاخص 80 درصد از ارزش بازار سهام را شامل می شود.

برای گزینش در این فهرست لزوما فقط شرکت های آمریکایی با حداقل 5.3 میلیارد دلار ارزش بازار واجدالشرایط هستند. حداقل 50 درصد از سهام این شرکت ها باید شناور و در دسترس عموم باشد، قیمت سهام حداقل باید به ازای هر سهم یک دلار باشد و در چهار دوره متوالی از سال مالی سودآوری داشته باشد.

شرکت های سرمایه گذاری (REIT)  و شرکت های توسعه کسب و کار نیز شامل این فهرست می شوند. 10 سهم برتر شاخص اس اند پی سهم شرکت های اپل، مایکروسافت، اکسون موبیل، جانسون و جانسون، جنرال الکتریک، ولز فارگو، برکشایر هاتاوی، جی پی مورگان چیس، فایزر، و پراکتر و گمبل هستند.

درصد تأثیرگذاری صنایع مختلف بر این شاخص به این گونه است: فناوری اطلاعات 17.8 درصد، مالی 15.1 درصد، انرژی 12.7 درصد، صنایع ساختمانی 11.3 درصد، کالاهای اساسی 10.6 درصد، کالاهای مصرفی 10.6 درصد، مواد اولیه 7.3 درصد، خدمات رفاهی 3.4 درصد، خدمات مخابراتی 3.1 درصد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد