Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/MbqtSC
1397/08/01 - 10:33 تاريخ انتشار: 438 تعداد بازديد: 52512 كد خبر:
پیش بینی بانک جی پی مورگان از بهای طلای سیاه
پس از آنکه عربستان وعده داد که «نقش مسئولانه ای» در بازارهای انرژی ایفا کند، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود، هرچند که در آستانه آغاز اجرای تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران در ماه آینده میلادی، بازارها همچنان نگران کاهش عرضه نفت هستند.


بانک آمریکایی جی پی مورگان در گزارشی نوشت: "تحریم های نفتی علیه ایران و ماجرای جمال خاشقجی، نمونه های روشنی از نقش غیرقابل انکار مسائل ژئوپلتیک در بازار نفت است و انتظار می رود این مسئله بر قیمت نفت تاثیر بگذارد و در زمان هایی که به نظر می رسد بازار متوازن است، موجب بروز آشفتگی شود. (از این رو) ما پیش بینی مان از قیمت نفت برنت در سال ۲۰۱۹ را ۲۰.۵ دلار در هر بشکه افزایش داده و به ۸۳.۵ درصد رسانده ایم."

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، پس از آنکه عربستان وعده داد که «نقش مسئولانه ای» در بازارهای انرژی ایفا کند، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود، هرچند که در آستانه آغاز اجرای تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران در ماه آینده میلادی، بازارها همچنان نگران کاهش عرضه نفت هستند.
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۱ سنت، معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۷۹ دلار و ۵۲ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۲۰ سنت، معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۶۹ دلار و ۱۶ سنت رسید.
واشنگتن فشار بر دولت ها و شرکت های مشتری نفت ایران جهت کاهش یا قطع خرید از این کشور را افزایش داده است. عربستان وعده داده که به رغم منزوی شدنش پس از ماجرای قتل جمال خاشقجی، نفت مورد نیاز بازار را تامین کند.
اما همچنان این نگرانی وجود دارد که همزمان با کاهش عرضه نفت به دلیل آغاز تحریم های ایران، عربستان به تلافی تحریم های احتمالی بر سر ماجرای خاشقجی، عرضه نفت خام را کاهش دهد.
خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان در تلاش برای کاهش این نگرانی ها دیروز اعلام کرد که ریاض «قصد (چنین اقدامی را) ندارد و اینکه عربستان «نقشی سازنده و مسئولانه» در بازارهای جهانی انرژی ایفا خواهد کرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد