Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/nARr9e
1397/08/01 - 12:15 تاريخ انتشار: 615 تعداد بازديد: 52520 كد خبر:
همراهی اروپایی ها در FATF برخلاف فشارهای آمریکا
اروپایی ها قول دادند تا 13 آبان سازوکار مالی را تشکیل داده، در این زمینه کشورهایی مانند روسیه ، چین و هند نیز متعهد هستند.


سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح توضیحات وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص FATF و CFT گفت: با توجه به مهلت ۴ ماهه کشورمان درخصوص FATF ، ضروری است سازوکار FATF باید در مهلت ۴ ماهه تعیین و به تصویب نظام برسد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بهروز نعمتی در حاشیه نشست غیرعلنی امروز سه شنبه اول آبان ماه مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران درخصوص نشست غیرعلنی صبح امروز قوه مقننه گفت: نشست امروز با توجه به مباحث مختلف درخصوص برجام، CFT و AFTF با حضور آقایان ظرف و عراقچی برگزار شد که مواردی را مبنی بر اینکه آمریکایی ها فشارهای حداکثری را از طریق منابع اقتصادی به کشور وارد می کنند و آنها با فشارهای خود بر این باورند که کشور را به فروپاشی نزدیک کنند، مطرح کردند، که این یک خیال باطل است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی ها از طرق مختلف موضوعات روانی را در کشور ما پیگیری می کنند، گفت: بعضاً امکان دارد موضوعات کوچکی را در رسانه ها پیگیری کنند که این موارد بیشتر جنبه روانی کار است تا از طریق فشار روانی به اهداف خود دست پیدا کنند.

نماینده مردم تهران ، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، موضوع دیگر مطرح شده در این نشست درخصوص مذاکره با اروپایی ها و تشکیل سازوکار مالی بیان کرد و گفت: اروپایی ها قول دادند تا 13 آبان سازوکار مالی را تشکیل داده، در این زمینه کشورهایی مانند روسیه ، چین و هند نیز متعهد هستند.

وی با تاکید بر اینکه آقای ظریف مطرح کرد که اروپایی ها ایستادگی خوبی را تاکنون درخصوص FATF و برجام داشته اند، عنوان کرد: درخصوص نشست گذشته اروپایی ها در زمینه FATF و CFT نیز مطرح شد که در این جلسه اروپایی ها برخلاف فشارهای آمریکا و صهیونیست ها با کشور ما همراهی خوبی را داشته اند و مهلت 4 ماهه ای را به ایران دادند.

نعمتی ادامه داد: در مدت 4 ماهه باید سازوکار مناسبی به تصویب نظام برسد، ضمناً آقای ظریف این نوید را دادند که نکند با خود تحریمی، قراردادها و تفاهم نامه های دوجانبه با برخی از کشورها دچار خدشه شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان درخصوص مباحث مطرح شده از سوی نمایندگان در این جلسه اظهار داشت: مخالفین موضوع بیشتر بر مبنای الزام آور بودن طرف های خارجی تاکید دارند، البته موافقان نیز با آنها هم نظر هستند، این نگرانی وجود دارد و برخی از نمایندگان مطرح می کنند که پس از تصویب FATF همانطور که آمریکا از برجام خارج شد، برخی از کشورها بر علیه ما شوند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد