Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/3DEEvz
1397/08/01 - 15:42 تاريخ انتشار: 854 تعداد بازديد: 52527 كد خبر:
در بازارهای جهانی رخ داد:
توقف روند صعودی فلزات اساسی و افت قیمت نفت
شب گذشته به تبع تداوم نگرانی‌ ها در زمینه برگزیت و بودجه ایتالیا، یورو و پوند افت شدیدی را در برابر دلار آمریکا تجربه کردند و به تبع این امر شاخص دلار بار دیگر به محدوده 96 واحد بازگشت.

رشد شاخص دلار در کنار تداوم نگرانی در زمینه جنگ تجاری آمریکا و چین، روند صعودی بازار فلزات را در صبح امروز مختل کرده و برخی از محصولات را به محدوده منفی کشانده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شب گذشته به تبع تداوم نگرانی‌ ها در زمینه برگزیت و بودجه ایتالیا، یورو و پوند افت شدیدی را در برابر دلار آمریکا تجربه کردند و به تبع این امر شاخص دلار بار دیگر به محدوده 96 واحد بازگشت.

ابن در حالی است که، بازارهای جهانی صبح امروز نیز شاهد رشد آرام شاخص دلار بود. به این ترتیب تقاضا برای فلزات از سوی استفاده‌ کنندگان از ارزهای غیر دلاری کاهش یافت.

در این میان، شب گذشته یکی از مشاوران اقتصادی رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که چین از شروع مجدد مذاکرات تجاری طفره می ‌رود و به این ترتیب به نظر نمی ‌آید که تنش تجاری میان دو کشور به زودی به پایان برسد. انتشار این خبر نیز فشار بر بازار فلزات را افزایش داد.

از دیگر اخبار مرتبط به بازار فلزات می‌ توان به رشد تولید مس از سوی چین اشاره کرد. بر طبق اعلام مرکز آمار چین، میزان تولید مس تصفیه شده از سوی این کشور در ماه سپتامبر با رشد سالانه ‌ای بیش از 10 درصد به 764 هزار تن رسیده است.

در برهه کنونی هر تن آلومینیوم در معاملات آتی لندن با رشدی 0.2 درصدی در سطح قیمتی 2009 دلار قرار گرفته و روی با کاهشی 0.5 درصدی به دو هزاز و 637 دلار رسیده است. سرب با رشدی 0.1 درصدی در سطح دو هزار و دو دلار قرار گرفته و در این میان قیمت مس  با کاهش 0.3 درصد ارزان شده و در قیمت 6 هزار و 215 دلار معامله می ‌شود.

اما در بازار نفت، قیمت هر بشکه از نفت برنت دریای شمال با افت شدید 2.2 درصدی به هر بشکه 78 دلار رسید. قیمت نفت سبک آمریکا نیز با کاهش 1.5 درصدی به هر بشکه 68 دلار و 8 سنت رسید.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد