Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/5Fw5Px
1397/08/04 - 10:56 تاريخ انتشار: 780 تعداد بازديد: 52568 كد خبر:
عملکرد نامناسب آلفابت و آمازون، عامل سقوط شاخص ها شد
گزارش عملکرد این دو شرکت در حالی منتشر شد که کارشناسان درآمد بیشتری را برای آنها تصور داشتند و گزارش عملکرد نتوانست پیش بینی کارشناسان را محقق کند.

سقوط سنگین قیمت سهام شرکت آلفابت(شرکت مادر گوگل) و آمازون، موجب افت دومینویی سهام آسیایی ها شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، افت سنگین قیمت سهام شرکت آلفابت و آمازون موجب افت دیگر متغیرها در بازار آمریکا شد و به این ترتیب شاخص ها در معاملات صبحگاهی آسیا را هم نزولی کرد.

گزارش عملکرد این دو شرکت در حالی منتشر شد که کارشناسان درآمد بیشتری را برای آنها تصور داشتند و گزارش عملکرد نتوانست پیش بینی کارشناسان را محقق کند.

به این ترتیب شاخص آتی داوجونز افت شدیدی را متحمل شد و این روند منفی به معاملات صبحگاهی روز جمعه در بازارهای آسیا رسید.

در بازارهای آسیایی، شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با افت یک درصدی همراه شد .

جیمز مک گلو، مدیر عامل شرکت کارگزاری آرگونات بریسبان در این خصوص اظهار داشت: هیچ شک و شبهه ای در خصوص کاهش اعتماد سرمایه گذاران به بازار وجود ندارد. بازاری که هر روز بر اساس یک تعرفه تجاری می تواند زیر و رو شود و رفتار سیاسی دولتمردان تأثیر بسیاری بر آن دارد برای سرمایه گذاری قابل اعتماد نیست .

اما در سوی دیگر، بازار چین نیز شاهد افت شدید متغیرهای معاملاتی بود. در طول هفته جاری این بازار دستخوش تصمیمات مسئولان و دولتمردان برای نجات بازار بود.

تلاش دولتمردان چینی برای عبور از تنگنای جنگ تعرفه ای در جدید ترین اقدام موجب همکاری های بانک مرکزی این کشور و ژاپن شده است.

بانک های مرکزی این دو کشور طی توافق نامه پولی 200 میلیارد یوآن را با 3.4 میلیون ین تهاتر کردند .

هدف از این اقدام ثبات روابط اقتصادی بین این دو کشور و انعطاف بیشتر در مقابل تغییرات قیمت دلار در سرزمین چین بوده است که امکان تزریق یوآن از طرف بانک های ژاپن به شرکت های ژاپنی فعال چین و بالعکس را تسهیل می کند.

در بازار هنگ کنگ، شاخص اصلی بورس این کشور با افت 1.05 درصدی رو به رو شد که بیشترین اثر منفی را افت سهام شرکت های تکنولوژی در این بازار داشت .

شرکت های تکنولوژی متهم اصلی سقوط بازار کره جنوبی نیز بودند و موجب افت 1.6 درصدی شاخص اصلی بورس این کشور شدند و شاخص کاسپی را به کمترین میزان معامله شده نسبت به سال 2017 رساندند.

در بازار استرالیا شاخص اصلی بورس سیدنی افت 0.4 درصدی را از آن خود کرد . در ژاپن نیز شاخص نیکی معاملات صبحگاهی را در مدار منفی آغاز کرد و تا به این ساعت در حدود 3.7 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

 این در حالی است که در پایان ساعات کاری امروز نیز گزارش تولید ناخالص داخلی آمریکا منتشر خواهد شد و بازار کامودیتی ها در انتظار تغیییر شگرفی خواهند بود.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد