Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/vqVA4e
1397/08/04 - 10:29 تاريخ انتشار: 502 تعداد بازديد: 52569 كد خبر:
اقتصاد کشور شکننده نیست
باید با مردم گفت و گوی صادقانه انجام داد چون تمام آن چیزی که در نهایت آمریکا به آن چشم دوخته ایجاد نارضایتی و آشوب داخلی است که اگر دولت بتواند آن را مدیریت کند به لحاظ اقتصادی کشور به هیچوجه در وضعیت شکننده ای نیست.


اوضاع اقتصادی کشور به لحاظ ذخایر ارزی و مدیریت بودجه به هیچ وجه شکننده نیست و حتی با ارقام پایین تر نفت هم می توان بودجه سال 1398 را مدیریت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محمد قاسمی، معاون پژوهش های اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ضمن بیان مطلب فوق گفت: به نظر می رسد ترازهای اصلی مثل تراز پرداختها که پشتوانه اش ذخایر ارزی خارجی است و تراز بودجه در موقعیت شکننده ای نیستند و حتی در چند روز اخیر مقامات آمریکایی هم تحلیلهایشان در خصوص وضعیت ایران نسبت به قبل با احتیاط تر شده است.
وی ادامه داد: باید با مردم گفت و گوی صادقانه انجام داد چون تمام آن چیزی که در نهایت آمریکا به آن چشم دوخته ایجاد نارضایتی و آشوب داخلی است که اگر دولت بتواند آن را مدیریت کند به لحاظ اقتصادی کشور به هیچوجه در وضعیت شکننده ای نیست.
معاون مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی گفت: تجربه نشان داده ما همیشه در زمان بحرانها عاقلانه تر از زمان بدون بحران حرکت می کنیم و بر این اساس امیدواریم در این دوره نیز چنین تجربه ای نصیبمان شود.
وی گفت: مساله کشور را نباید به یک بحران ارزی تقلیل داد یعنی بحث تحریمها خیلی فراتر از بحران ارزی است و اتفاقا اگر خوب از این فرصت استفاده شود می توان از آن برای بازسازی نظری اقتصادی ایران استفاده کرد.

قاسمی گفت: در حوزه کارهای اقتصادی نباید بخشهای غیرمسئول ورود و در بخش بانکی و حوزه اقتصادی به عنوان رقیب بخش خصوصی عمل کنند و سیاستمدارانی هم باید باشند که این کار را مدیریت و اجرا نمایند.
وی افزود: با توجه به اینکه توان تحریک مصرف و افزایش مخارج دولت و بخش خصوصی در دو سه سال آینده وجود ندارد بنا بر این تولید کنندگان نمی توانند خیلی به بازارهای داخل کشور تکیه کنند و باید به فکر پیدا کردن بازارهای صادراتی باشند.
او ادامه داد: زنجیره های تولید در کشور کامل نیست که فی نفسه به لحاظ اقتصادی مشکلی ندارد چون هر کشوری در تولید بخشی از کالاها دچار مزیت است اما تولیدکنندگان باید در زنجیره های تولیدی که دارای مزیت است جستجو و حلقه مفقوده را پیدا و آن را تکمیل کنند.
معاون پژوهشهای اقتصادی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شخصی منابع مالی دارد و می خواهد سرمایه گذاری کند باید روی بخش های دارای اولویت سرمایه گذاری کند و بخش های دارای اولویت بخشهایی است که هنگام محدودیت واردات دارای مزیت هستند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد