Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/AqrGZq
1397/08/05 - 10:56 تاريخ انتشار: 343 تعداد بازديد: 52582 كد خبر:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد؛
نقش محوری بورس کالا در ایجاد تعادل بازارها
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که بورس کالا در حال حاضر یک بورس توانا و رو به رشد است و تعداد کالاهایی که در این بورس عرضه می شود در حال افزایش بوده و مشاهده می کنیم این بورس نقش محوری در ایجاد تعادل بازارها را داشته است.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که بورس کالا در حال حاضر یک بورس توانا و رو به رشد است و تعداد کالاهایی که در این بورس عرضه می شود در حال افزایش بوده و مشاهده می کنیم این بورس نقش محوری در ایجاد تعادل بازارها را داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از میزان، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در خصوص یازدهمین سالگرد تاسیس بورس کالا و نقش این بورس در ایجاد شفافیت گفت: بورس کالا در حال حاضر  یک بورس توانا و رو به رشد است و تعداد کالاهایی که در این بورس عرضه می شود در حال افزایش بوده و مشاهده می کنیم این بورس نقش محوری در ایجاد تعادل بازارها را داشته است.
وی افزود: از گروه محصولاتی که در بورس کالای ایران عرضه می شود، مواد پتروشیمی است که از گستردگی وسیعی برخوردار است و مکانیسم بورس کالا توانسته شفافیت مطلوبی را برای این حوزه به ارمغان بیاورد.
حجت الاسلام مصباحی مقدم اظهار داشت: همچنین گندم نیز به عنوان یکی از کالاهای ضروری مورد نیاز مردم در این بورس عرضه و معامله می شود؛ جو و ذرت نیز با حجم بالا در ایت بورس عرضه می شود و از این در آینده شاهد آشنایی و حضور بسیاری از کشاورزان کشور در بورس کالای ایران خواهیم بود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بورس کالا طی سال های گذشته نقش موثری در تنظیم بازار و شفافیت ایفا کرده و ضمن اینکه کشف قیمت کالاها عادلانه تر شده و به دلیل ایجاد رقابت و واقعی شدن بازارها، پیش بینی برای تولیدکنندگان ممکن شده است.
 وی
به ابزاهای مالی بورس کالا اشاره کرد و گفت: اصولا ابزارهای مالی  موجب می شوند تا بازارها گسترش و عمق زیادی پیدا کنند ضمن اینکه ابزارهای نوین کمک بیشتری به بنگاه های اقتصادی می کند تا بتوانند فعالیتشان را افزایش دهند و به دلیل ساختار پوشش ریسک این ابزارها مطمئن باشند که منافعشان در یک رقابت تأمین می شود که بورس کالا نیز از ابزارهای مالی بهره مند است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد