Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/AFLZz7
1397/08/05 - 12:01 تاريخ انتشار: 339 تعداد بازديد: 52592 كد خبر:
گزارش آمار جدید اقتصادی منتشر شد:
رشد تولیدناخالص داخلی آمریکا به 3.5 درصد رسید
عدم تعادل در اقتصاد آمریکا
رشد اقتصادی آمریکا نسبت به پیش بینی کارشناسان با آهستگی حرکت کرده و اقتصاد این کشور در پی کاهش میزان صادرات برخی اقلام کشاورزی با کمی عدم تعادل رو به رو شده است.

گزارش تولید ناخالص داخلی و آمار اقتصادی این کشور در پایان ساعات کاری دیروز منتشر شد و بازارهای جهانی را در با رویکردی جدید رو به رو کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، رشد اقتصادی آمریکا نسبت به پیش بینی کارشناسان با آهستگی حرکت کرده و اقتصاد این کشور در پی کاهش میزان صادرات برخی اقلام کشاورزی با کمی عدم تعادل رو به رو شده است.

وزیر دارایی آمریکا در روز جمعه اعلام داشت: طبق آمار منتشر شده، رشد سالانه تولید ناخالص داخلی این کشور به 3.5 درصد رسیده است که به دلیل افزایش سرمایه گذاری و کاهش میزان مخارج دولتی بوده است .

در حالی که این نرخ در مقایسه با رشد 4.2 درصدی در چهار ماهه دوم کمتر است اما همچنان این رقم بیشتر از پتانسیل رشد اقتصادی آمریکا و پیش بینی کارشناسان بوده است .

با این حال هنوز هم دولتمردان آمریکا نسبت به معامله با چین روی خوش نشان نمی دهند و معتقدند که تعرفه ها باید سخت تر شوند. سخت گیری هایی که بر روابط تجاری این کشور تأثیرگذار بوده است.

کاهش میزان صادرات سویا به چین به عنوان یکی از مشتریان بالقوه این محصول آمریکا، موجب بهم ریختن تعادل در صادرات این کشور شده است و کشاورزان را نیز با اوضاع بد اقتصادی رو به رو کرده است.

در این بین کاهش میزان صادرات پترولیوم و کالاهایی اساسی غیر از خودرو از آمریکا به چین نیز شامل تعرفه سنگین آمریکا شده است و موجب عدم توازن در صادرات و واردات این کشور شده است.

این در حالی است که، قدرت تقاصای داخلی برای دریافت کالاهای وارداتی و خودرو در این کشور همچنان زیاد است و عطش خرید خودروهای لوکس توسط مردم آمریکا از یک سو و کمبود این محصولات به دلیل وضع تعرفه های کاخ سفید از سوی دیگر، موجب برهم خوردن مسیر عرضه و تقاضا شده است.

مایکل فرولی، اقتصاددان بانک جی پی مورگان در نیویورک در این خصوص اظهار داشت: سیاست های تجاری موجب عدم تعادل در درآمدهای صادراتی و وارداتی آمریکا شده است . ممکن است این عدم تعادل به ماه های آتی نیز کشانده شود.

در این بین می توان به بازار سهام آمریکا نیز اشاره داشت که طی معاملات دیروز، شرکت های آلفابت و آمازون نیز با گزارش عملکرد درآمد ضعیف در این بازه زمانی نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.

باید گفت، مصرف کنندگان توانستند اقتصاد آمریکا را در این برهه نجات دهند و رشد اقتصادی بیش از انتظاری را در چهار ماهه سوم سال برای این کشور به ارمغان آوردند.

اما کاهش میزان هزینه های تجاری در آمار منتشر شده کمی نگران کننده است و این نگرانی را ایجاد می کند که آیا این کاهش هزینه ها ادامه دار خواهد بود یا نه .

رشد 3.5 درصدی جی دی پی این کشور در پی رشد 4.2 درصدی چهار ماهه قبلی نشان از رشد اقتصادی مفید در این کشور است . رشد میزان هزینه مصرف کننده که در واقع 70 درصد از اقتصاد این کشور را شامل می شود  نیز قابل تأمل بوده است و توانسته اقتصاد آمریکا را به روزهای بهتر امیدوار کند.


 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد