Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/isSMM3
1397/08/07 - 13:58 تاريخ انتشار: 1492 تعداد بازديد: 52664 كد خبر:
شاخص بورس تهران امروز حدود 2هزار و 600 واحد رشد کرد؛
جذابیت خرید با "ارزندگی سهام"
بعد از اصلاحات قیمتی در اکثر شرکت های بورسی طی دو هفته گذشته، به نظر می رسد ارزندگی سهام انگیزه تقاضا را برای بسیاری از سرمایه گذاران افزایش داده است.

بورس تهران در ادامه روند صعودی روز گذشته امروز نیز با جهش قابل ملاحظه به کار خود پایان داد. به نظر می رسد پس از روزها اصلاح قیمتی، بازار بر اساس تحلیل صورت های مالی شرکت ها به معامله می پردازد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شاخص بازار سهام امروز با رشدحدود 3 هزار واحد در محدوده کانال 182 واحد قرار گرفت.

به این ترتیب شاخص هم وزن نیز بیش از 540 واحد رشد کرد و باردیگر به سطح 28 هزار واحد رسید.

آیفکس نیز امروز روند صعودی داشت و با 27 واحد رشد در محدوده 2هزار و 40 واحدی قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس و فرابورس امروز مجموعا به حدود هزار میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات بورس در روز دوشنبه به 548میلیارد تومان رسید و فرابورس نیز 414میلیارد تومان ارزش معاملات به ثبت رساند.

روند معاملات بورس تهران گواه گردش نگاه سهامداران به سمت گزارش های ماهانه و فصلی شرکت هاست. آمار و اطلاعات 7 ماه فعالیت شرکت ها این روزها در اختیار سهامداران قرار دارد. به همین دلیل این استدلال بیش از پیش قوت گرفته که سهامداران در حال به روزدرآوری سبدهای معاملاتی خود هستند.

از سوی دیگر بعد از اصلاحات قیمتی در اکثر شرکت های بورسی طی دو هفته گذشته، به نظر می رسد ارزندگی سهام انگیزه تقاضا را برای بسیاری از سرمایه گذارارن افزایش داده است.

امروز "فارس" برای سومین روز متوالی در صدر اثرگذارترین نمادهای بورسی قرار گرفت. گروه مدیریت سرمایه گذاری امید نیز دومین نماد اثرگذار بود. "وامید" امروز شاهد حمایت 40 درصدی حقوقی ها در سمت خرید بود.

بانک ملت نیز امروز شاهد تشدید تقاضا بود. حقیقی های بورسی امروز حدود 150 میلیون سهم از "وبملت" خریداری کردند.

در بحث تغییر مالکیت امروز بازار با چرخش به سمت حقیقی ها همراه شد. به این ترتیب خالص تغییر مالیکت امروز بازار سهام به75  میلیارد تومان و به نفع حقیقی ها ثبت شد.

بیشترین خرید امروز حقیقی ها در نماد شرکت بانک ملت بود. بعد از آن این گروه عمده خرید خود را از نماد "وتجارت" داشتند.

در آن سمت حقوقی ها امروز بیشترین حمایت را از شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش داشتند. "سپ" که امروز در پایان معاملات شاهد صف فروش 833هزار سهمی بود، در قیمت هزار و 670 تومان به کار خود پایان داد.

امروز از میان 38 صنعت بورسی تنها 2 صتعن روند نزولی داشتند . در صدر رشد قیمتی صنایع ، گروه زراعت قرار گرفت و بعد از آن دو گروه محصولات چوبی و خودرو در رده های بعدی قرار گرفتند.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد