Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/mAhRSD
1397/08/09 - 10:44 تاريخ انتشار: 1026 تعداد بازديد: 52673 كد خبر:
رویترز:
نمی توان جلوی صادرات نفت ایران را گرفت
مکانیزم ویژه اتحادیه اروپا به شرکت های اروپایی امکان می دهد که مطابق با قوانین این اتحادیه به فعالیت خود با ایران ادامه دهند.


خبرگزاری انگلیسی رویترز با اشاره به ادعای رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه واشنگتن قصد دارد، جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد، نوشت: نمی توان جلوی صادرات نفت ایران را گرفت و به هرحال تهران نفت خود را صادر خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، رویترز روز گذشته در تحلیلی نوشت: کسب اطلاع دقیق از میزان صدور نفت خام ایران و آمار دقیق نفتکش هایی که نفت خام ایران را به گوشه و کنار جهان ارسال می کنند به یک راز بدل شده است.

دولت 'ترامپ' همه تلاش خود را می کند تا روز 13 آبان صادرات نفت ایران را قطع کند و پس از قطع جریان نفت ایران؛ قیمت جهانی نفت خام بالا نرود. اما یک مشکل اساسی وجود دارد، سایر اعضاء 'اوپک' از جمله عربستان نمی دانند، آیا نفت ایران از بازار کم شده یا نه؟

جمهوری اسلامی می گوید که نفت عربستان و هیچ کشور دیگری نمی تواند جای نفت ایران را در بازار پر کند. ایران می گوید که ابطال موردی تحریم ها، این اجازه را به ایران می دهد که نفت خام خود را بفروشد.
منبع آگاه ایرانی در این مورد می گوید: ' معافیت از تحریم ها اتفاق خواهد افتاد و عربستان و روسیه نمی توانند جای نفت ایران را پر کنند'.
دولت آمریکا روز 18 اردیبهشت امسال به‌طور یکجانبه از توافق هسته‌ای ایران با کشورهای 1+5 که در سال 2015 (1394) به امضا رسید، خارج شد و 'دونالد ترامپ' رئیس‌جمهوری آمریکا 15 مردادماه فرمان اجرایی بازگشت تحریم‌ها را علیه ایران امضا کرد.
دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران، چهارم نوامبر (13 آبان) اجرا خواهد شد و پس ‌از آن تعاملات تجاری شرکت‌ها و افراد مرتبط با آمریکا، با ایران مشمول تحریم خواهد شد.
در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران، سایر کشورهای امضاکننده این توافق ضمن انتقاد از تصمیم واشنگتن، اعلام کردند که به توافق با ایران پایبند می‌مانند.
اتحادیه اروپا اعلام کرده است 'قوانین مسدودسازی'‌ خود را برای حمایت از شرکت‌های اروپایی فعال در ایران اجرا می‌کند تا از این شرکت‌ها در برابر آن بخش از تحریم‌های آمریکا که شرکت‌های خارجی‌ را تهدید می‌کند، محافظت کند.
همچنین خبرگزاری ها گزارش دادند که سازوکار جدید اتحادیه اروپا برای حمایت از برجام و تسهیل تجارت کشورها با ایران از4 نوامبر (13آبان) شروع به کار می‌کند، اما عملیاتی شدن کامل آن به اوایل سال آینده میلادی موکول خواهد شد.
این خبرگزاری ها افزودند:مکانیزم ویژه اتحادیه اروپا به شرکت های اروپایی امکان می دهد که مطابق با قوانین این اتحادیه به فعالیت خود با ایران ادامه دهند.علاوه بر این، اتحادیه اروپا چندین طرح دیگر نیز برای حفاظت از تجارت اروپا با ایران اندیشیده است. فرانسه، انگلیس و آلمان معتقدند که حفظ توافق هسته ای 2015 ضروری و کاملا چیزی جدا از مسائل موشکی است و به منع اشاعه کمک می کند.
به نوشته این رسانه ها، بعضی مسائل مربوط به مکانیزم ویژه از جمله تدارک یک مکان فیزیکی و یا دفتر مرکزی برای سازوکار ویژه اتحادیه اروپا در دستور کار قرار دارد و بزودی اجرایی خواهد شد. اتحادیه اروپا امیدوار است که با پشتیبانی چین و روسیه تهران را همچنان متقاعد به ماندن در توافق هسته ای بکند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد