Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/1E5L5p
1397/08/12 - 08:50 تاريخ انتشار: 277 تعداد بازديد: 52709 كد خبر:
ان بی سی:
ایران ستیزان واشنگتن به هدف خود نرسیدند
شبکه خبری ان بی سی آمریکا گزارش داد که تیم بولتون و دیگر ایران ستیزان داخل و خارج کاخ سفید به هدف خود برای آنچه «فشار حداکثری» علیه ایران می خوانند، نرسیدند.


شبکه خبری ان بی سی آمریکا گزارش داد که تیم بولتون و دیگر ایران ستیزان داخل و خارج کاخ سفید به هدف خود برای آنچه «فشار حداکثری» علیه ایران می خوانند، نرسیدند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، ان بی سی نوشت: تازه ترین اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تنش های موجود میان مشاوران ارشد وی پیرامون میزان «فشار حداکثری» علیه ایران را آشکار کرده است.
به نوشته این شبکه خبری به نقل از چند منبع آگاه، ایران ستیزان واشنگتن در داخل و خارج دولت ترامپ با دانستن این موضوع که کاخ سفید از سیاست تحمل صفر در قبال ایران کوتاه آمده، جا خورده اند.
در حالی که جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و تیم ضدایرانی وی خواستار کمترین معافیت ممکن برای صادرات نفت ایران بودند، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا جمعه شب اعلام کرد که هشت کشور واردکننده نفت از ایران از تحریم های واشنگتن معاف می شوند.
همچنین با وجود آنکه دولت ترامپ پیشتر بر قطع کامل دسترسی ایران به سامانه بین المللی سوئیفت تاکید می کرد، استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا همزمان با پمپئو گفت که برخی بانک های ایرانی همچنان به این سامانه دسترسی خواهند داشت.
ان بی سی همچنین به نقل از برخی منابع آگاه افزود که مقام های کاخ سفید حتی تا چند ساعت پیش از اعلام سیاست های وزارت خارجه و خزانه داری آمریکا پیرامون معافیت از تحریم های نفتی و سوئیفت از جزئیات این موضوع خبر نداشتند.
این گزارش ها در حالی است که ابتدا قرار بود بولتون آغاز دور دوم تحریم های آمریکا علیه ایران را اعلام کند، اما برنامه وی لغو شد و پمپئو و منوچین این اعلان را به عهده گرفتند.
عقب نشینی دولت ترامپ از فشار حداکثری به ایران، تندروهای کنگره آمریکا همچون لیندزی گراهام و تدکروز را نیز که خواهان قطع کامل دسترسی تهران به سوئیفت بودند، ناراحت کرده است.
دولت آمریکا که نمی تواند سوئیفت را که در بلژیک مستقر است مجبور به قطع دسترسی ایران کند، اعضای هیات مدیره این نهاد بین المللی را تهدید به تحریم در صورت پیروی نکردن از تحریم های واشنگتن کرده است.
اتحادیه اروپا که مخالف خروج آمریکا از برجام و همچنین بازگشت تحریم ها علیه ایران بوده، در حال طراحی و اجرای یک سامانه مالی مستقل اروپایی است که تعاملات مالی با ایران را تسهیل کند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد