Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/n7jpb6
1397/08/14 - 08:54 تاريخ انتشار: 237 تعداد بازديد: 52756 كد خبر:
رئیس کمیسیون انرژی مجلس:
توسعه صنعت پتروشیمی سدی مقاوم در برابر تحریم ها
پتروشیمی یک منبع د‌رآمد‌ی بزرگ است که بیشترین صاد‌رات غیرنفتی کشور را به خود اختصاص داده است، معتقدهستم تحریم نیز تاثیر چند‌انی بر روند توسعه این صنعت نخواهد داشت.


پتروشیمی زیربنای صنعت کشور است و تحریم نیز تاثیر چند‌انی بر روند توسعه این صنعت نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از نیپنا، فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار نیپنا با اشاره به توان بالای صنعت پتروشیمی ایران گفت: پتروشیمی یک منبع د‌رآمد‌ی بزرگ است که بیشترین صاد‌رات غیرنفتی کشور را به خود اختصاص داده است، معتقدهستم تحریم نیز تاثیر چند‌انی بر روند توسعه این صنعت نخواهد داشت.

وی پتروشیمی را زیربنای صنعت کشور دانست و افزود: پتروشیمی د‌ر ایران از امکانات و ظرفیت‌های کم‌نظیری برخورد‌ار است، یکی از این ظرفیت‌ها نیروی انسانی است.

حسنوند تصریح کرد: چنانچه می‌خواهیم اقتصاد کشور در مسیر توسعه گام بردارد، مناسب‌ترین راه آن جهش هرچه بیشتر صنعت پتروشیمی و صادرات گسترده محصولات این صنعت است. پتروشیمی سودآورترین و ارزآورترین صنعت کشور محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: پتروشیمی‌های کشور با استفاده از راهکارهای محیط زیستی توسعه روز افزون خود را ادامه می دهند و در مسیر توسعه اقتصادی و زیرساختی نیز گام بر می دارند، توسعه پتروشیمی می تواند روند خام فروشی را کاهش دهد و این صنعت بدون تردید اشتغالزایی و رشد اقتصادی را به همراه دارد.

وی به ضرورت تشکیل رگولاتوری در صنعت پتروشیمی اشاره کرد و گفت: جای خالی رگولاتوری در زنجیره ارزش پتروشیمی مشاهده می‌شود، این نهاد یکی از نیازهای توسعه‌ای صنعت پتروشیمی است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد