Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/todxux
1397/08/15 - 13:01 تاريخ انتشار: 2202 تعداد بازديد: 52813 كد خبر:
دماسنج بازار سهام بیش از 900 واحد رشد کرد :
پوزخند بورسی ها به تهدیدات ترامپ
بورس تهران دومین روز از اعمال تحریم های آمریکا را قدرتمند پشت سر گذاشت. در شرایطی که دونالد ترامپ روز گذشته با انتشار جزییات تحریم های هسته ای سعی بر آن داشت تا فشار روانی بر اقتصاد ایران را افزایش دهد، سرمایه گذاران بورسی با بی توجهی به این تهدیدات شاخص کل بورس را مثبت کردند.

در شرایطی که آمریکا از هر حربه ای برای ایجاد ریسک در اقتصاد ایران استفاده می کند، بورس تهران همچنان بی اعتنا به این موضوعات به روند صعودی خود ادامه می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، روند معاملات امروز بازار سهام در حالی آغاز شد که شب گذشته آمریکا با اعلام جزییات تحریم های این دوره، سعی بر آن داشت تا فشارهای روانی بر اقتصاد ایران را افزایش دهد. اما این سرمایه گذاران ایرانی بودند که بی توجه به سیاهه منتشر شده از سوی دونالد ترامپ، با افزایش تقاضا دماسنج بازار سهام را مثبت کردند.

به این ترتیب شاخص کل بورس تهران در روز سه شنبه با رشد 940واحدی همراه و به کانال 185هزار واحد وارد شد. امروز تمامی شاخص های بورسی مثبت شدند، در این بین شاخص هم وزن 196 واحد صعود داشت و به سطح 28هزار و 446واحد رسید. آیفکس نیز با رشد 14.6 واحدی رقم 2هزار و 25 واحد را ثبت کرد.   

ارزش معاملات بورس و فرابورس در روز جاری با رشد نسبت به روز قبل همراه بود و مجموعا به بیش از یک هزار و 300 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات بورس با رشد 10 درصدی به 880میلیارد تومان ارتقا یافت و حجم معاملات این بازار نیز 2میلیارد و 129 میلیون سهم ثبت شد.

در معاملات روز سه شنبه، اقبال زیاد سهامداران به نمادهای بانکی باعث شد تا در مرحله پیش گشایش شاهد تشکیل صفوف تقاضا در نمادهای بزرگ این گروه باشیم. این مهم در حالی صورت گرفت که دیروز آمریکا بانک های مهم ایرانی را در لیست تحریم ها قرار داد و کانال سوئیفت را برای آن ها مسدود کرد.

 با این وجود وجود چشم اندازهای مثبت به تعاملات ایران و کشورهای اروپایی جهت ایجاد کانال جدید بانکی منجر شد تا این تهدیدات در تصمیم سهامداران اثری نداشته باشد. در میان 6نماد موثر بر رشد شاخص سه بانک ملت،صادرات و تجارت حضور داشتند. اما شرکت گروه مپنا بزرگترین اهرم رشد شاخص امروز بود.

"رمپنا" بیشترین تقاضا را میان بازیگران حقیقی داشت، این گروه امروز حدود 10 میلیارد تومان از این سهم خریداری کردند. گروه مپنا در حالی با رشد 5درصدی همراه شد که با صف خرید بیش از یک میلیون سهمی به کار خود پایان داد.

حقوقی ها بیشترین تقاضا را در نماد "شبندر" داشتند و بیش از 7 میلیارد تومان از این سهم خریداری کردند. حمایت حقوقی ها عمدتا از نمادهای فلزی- معدنی و پتروشیمی صورت گرفت . با این وجود تغییر مالکیت کلی بازار به نفع بازیگران خرد پایان یافت که برای دومین روز متوالی صورت می گرفت.

از 38 صنعت بورس، 30 صنعت با روندی مثبت به کار خود پایان دادند. در این بین گروه فنی مهندسی بیشترین رشد روزانه را به ثبت رساند. محصولات چوبی و اطلاعات و ارتباطات در رده های بعدی قرار گرفتند.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
2 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد