Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/h33PkF
1397/08/18 - 12:16 تاريخ انتشار: 837 تعداد بازديد: 52831 كد خبر:
افزایش ۱۳ درصدی صادرات محصولات صنعتی و معدنی
سرمایه گذاری های دو دهه گذشته در زمینه ظرفیت سازی صنعت پتروشیمی و فولاد، منجر به این شده است که نیمی از صادرات غیر نفتی کشور به این دو بخش اختصاص یابد. لذا توسعه صادرات نیازمند ظرفیت سازی، سرمایه گذاری و توجه جدی و مستمر همه أرکان نظام به این موضوع است.­


ثبت بیش از ۲۷ میلیارد دلار صادرات محصولات صنعتی و معدنی نشان از افزایش چشمگیر آن نسبت به مدت مشابه پارسال دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مدیر­کل توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه و تجارت ایران گفت: از این مقدار حدود­ 11 میلیارد دلار به محصولات پتروشیمی و میعانات گازی، 4 میلیارد دلار مواد معدنی و صنایع معدنی، 2 میلیارد دلار به محصولات کشاورزی و باغی و حدود 10 میلیارد دلار آن را تولیدات صنعتی تشکیل می دهد.
مسعود کمالی اردکانی­ با بیان اینکه 90 درصد صادرات کالا به 20 کشور انجام می شود­ افزود: سرمایه گذاری های دو دهه گذشته در زمینه ظرفیت سازی صنعت پتروشیمی و فولاد، منجر به این شده است که نیمی از صادرات غیر نفتی کشور به این دو بخش اختصاص یابد. لذا توسعه صادرات نیازمند ظرفیت سازی، سرمایه گذاری و توجه جدی و مستمر همه أرکان نظام به این موضوع است
وی­ سهم صادرات غیر نفتی کشور از رشد ناخالص ملی را حدود ۷.۵ درصد اعلام کرد و گفت: برای رشد اقتصادی ۸ درصد طی­ برنامه ششم نیاز به 300 میلیارد دلار جذب سرمایه داریم ­که بر اساس برنامه ریزی انجام شده سال آینده باید 15 تا 20 درصد افزایش صادرات داشته باشیم.
­
کمالی اردکانی با بیان اینکه ایران نوزدهمین بازار بزرگ دنیا است افزود: شرکت های ایرانی به دلیل اینکه تا کنون در معرض جدی رقابت خارجی قرار نگرفته اند و بازار داخلی بزرگی در دسترس دارند به صادرات به عنوان یک امر لازم، ضروری و راهبردی نگاه نمی کنند. تولید در دنیای امروز بدون توجه به صادرات محکوم به شکست است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد