Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/9S7Zia
1397/08/20 - 14:16 تاريخ انتشار: 591 تعداد بازديد: 52879 كد خبر:
تجارت خارجی ۷ ماهه اعلام شد؛
رشد ۶ درصدی ارزش صادرات محصولات معدنی
از ابتدای فروردین تا پایان مهر، ۳۴ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۶۲۲ تن انواع محصولات معدنی صادر شد که ارزش آن به ۵ میلیارد و ۸۱۱ میلیون و ۳۳۸ هزار دلار رسید.


ارزش صادرات محصولات معدنی طی ۷ ماهه امسال ۶ درصد افزایش یافت. این در حالی است که وزن صادرات این بخش با کاهش ۹ درصدی همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، از ابتدای فروردین تا پایان مهر، ۳۴ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۶۲۲ تن انواع محصولات معدنی صادر شد که ارزش آن به ۵ میلیارد و ۸۱۱ میلیون و ۳۳۸ هزار دلار رسید. میزان صادرات وزنی این محصولات، ۹ درصد کاهش یافت.

از این میزان، ۲ میلیارد و ۷۸۸ میلیون و ۳۰۷ هزار دلار مربوط به زنجیره فولاد و محصولات فولادی، ۴۹۲ میلیون و ۳۰۹ هزار دلار زنجیره مس و محصولات پایین دستی، ۳۴۲ میلیون و ۹۰۸ هزار دلار زنجیره سیمان، ۲۵۷ میلیون و ۵۷۳ میلیون دلار کنسانتره سنگ آهن، ۲۱۴ میلیون و ۴۶۷ هزار دلار انواع سنگ و محصولات مرتبط، ۱۷۱ میلیون و ۸۲۴ هزار دلار زنجیره روی، ۸۲ میلیون و ۲۸۱ هزار دلار زنجیره سرب و ۸۱ میلیون و ۶۸۷ هزار دلار آهن اسفنجی صادر شد.

همچنین طی مدت یاد شده، ۵۹ میلیون و ۲۳۵ هزار دلار زغال‌سنگ و کک، ۳۲ میلیون و ۶۳۴ هزار دلار زنجیره کروم، ۱۹ میلیون و ۴۸۴ هزار دلار زنجیره مولیبدن،۷ میلیون و ۱۲۱ هزار دلار انواع سفال، آجر، کاشی و سرامیک، ۱۹۵ هزار دلار پودر آلومینا و محصولات مرتبط، ۱۹۱ هزار دلار زنجیره تیتان، ۱۳۷ هزار دلار آنتیموان، ۷۹  هزار دلار فلزات و سنگ‌های گرانبها، ۵۶ هزار دلار میکا، ۱۶ هزار دلار نیکل و محصولات و همچنین ۹۲۳ میلیون و ۱۳۵ هزار دلار سایر معادن و صنایع معدنی صادر شد.

کاهش ۳۴ درصدی واردات

طی ۷ ماهه سال ۹۷، ۲ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۹۳۵ تن انواع محصولات معدن و صنایع معدنی به ارزش ۲ میلیارد و ۱۲ میلیون و ۹۷۶ هزار دلار وارد شد که حاکی از کاهش ۳۴ درصدی میزان تناژ و افت ۲۷ درصدی ارزش محصولات وارداتی این بخش است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد