Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/9SEoBX
1397/08/23 - 09:17 تاريخ انتشار: 248 تعداد بازديد: 52955 كد خبر:
فرهاد دژپسند عنوان کرد:
جذب سرمایه گذاری های خارجی در دستور کار وزارت اقتصاد
به کارگیری از ظرفیت های قومی، بومی، دینی و مذهبی در سرمایه گذاری خارجی بسیار کمرنگ بوده و باید با استفاده از این فرصت ها و ظرفیت ها، سرمایه گذاری به سمت اقتصاد ایران هدایت شود.


وزیر امور اقتصادی و دارایی بر «شکار عقاب گونه فرصت های جذب سرمایه گذاری خارجی» تاکید کرد و گفت: باید با پرواز در بالاترین ارتفاع، مناسب ترین فرصت های سرمایه گذاری را شناسایی و جذب کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شادا، فرهاد دژپسند روز گذشته (سه شنبه) در نشست هیات سرمایه گذاری خارجی که در سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برگزار شد، افزود: بکارگیری از ظرفیت های قومی، بومی، دینی و مذهبی در سرمایه گذاری خارجی بسیار کمرنگ بوده و باید با استفاده از این فرصت ها و ظرفیت ها، سرمایه گذاری به سمت اقتصاد ایران هدایت شود.
دژپسند در این نشست که معاونان وی، مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان ها، نمایندگان بخش تعاون و برخی مدیران دستگاه های اجرایی کشور حضور داشتند، بر ضرورت کاهش فاصله جلب تا جذب سرمایه خارجی و بررسی شکاف بین آنها تاکید کرد.
این مسوول اضافه کرد: ایجاب استفاده از سرمایه خارجی فقط به موضوع تامین مالی محدود نیست؛ بلکه بر انتقال فناوری و محرک موتور اقتصاد کشور نیز تاکید دارد.
وی ادامه داد: برای اینکه به حداقل سهم خود در اقتصاد بین الملل برسیم، باید از حداکثر توان بخش دولتی و خصوصی کشور استفاده کنیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی یکی از معیارهای انتخاب مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان ها و شاخص ارزیابی مدیران را برنامه ها برای جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی و میزان تحقق آن دانست و اضافه کرد: به سبب خدمتی که سرمایه گذاران به مردم برای تولید و اشتغال می کند باید آنان را محترم شمرد.
به گزارش ایرنا، جذب سرمایه های خارجی از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال 1392 ابلاغ شد.
پس از آن، سال 1395 از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال 1396 نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد