Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/iTmXnB
1397/08/25 - 11:05 تاريخ انتشار: 746 تعداد بازديد: 52992 كد خبر:
یک فعال بازار زعفران؛
بوی خوش زعفران در خانه‌های کشاورزان/ قیمت طلای سرخ واقعی شده است
با توجه به اینکه زعفران در بورس کالا به تناسب قیمتى رسیده است بنابراین باید به طور حتم این محصول در بورس به طور گسترده عرضه و معامله شود تا خریداران و تولیدکنندگان واقعى بتوانند به دلیل اطمینان موجود در بورس به معاملات خود بپردازند.


یک فعال بازار زعفران گفت: زمانى که کالا در بورس عرضه شود به دلیل افزایش مشتریان جهت تقاضا، تولیدکنندگان را مجاب به افزایش کیفیت کالاهاى خود مى کنند و همین امر سبب افزایش کیفیت کالاهاى تولید داخل با نرخ مناسب در کشور خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از میزان، محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانى بجنورد در خصوص وضعیت بازار زعفران گفت: با توجه به اینکه زعفران در بورس کالا به تناسب قیمتى رسیده است بنابراین باید به طور حتم این محصول در بورس به طور گسترده عرضه و معامله شود تا خریداران و تولیدکنندگان واقعى بتوانند به دلیل اطمینان موجود در بورس به معاملات خود بپردازند.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به شفافیتى که در قیمت و معاملات بورس کالا وجود دارد فعالان بازار شاهد کمرنگ شدن فعالیت واسطه گرانى هستند که هر ساله با سوءاستفاده از بازار باعث متضرر شدن آن‌ها در معاملات بازار مى شدند.

این فعال بازار زعفران اظهار کرد:با توجه به اینکه بورس کالا فعالیت خود را همراه با قانون، استاندارد و شفافیت پیش مى برد بنابراین بهترین گزینه براى کنترل بازار جهت جلوگیرى از سواستفاده گرى‌ها و کاهش کاذب قیمت است.

رئیس اتاق بازرگانى بجنورد تاکید کرد: تا امروز از ظرفیت‌های بورس در بخش کشاورزی بهره زیادی گرفته نشده است، اما اکنون که روند معاملات در بازار به دلیل نوسانات نرخ ارز با چنین آشفتگى هایى همراه شده است، مزایای بورس بیشتر نمایان شده است و در واقع می‌توان از تهدید‌های امروز اقتصادی به عنوان یک فرصت بزرگ برای حضور در بورس کالا استفاده کرد.

صمدی به عرضه کلیه کالاهاى تولیدى در بورس کالا اشاره کرد و گفت: زمانى که تولیدکنندگان متوجه نظم بازار به دلیل کمک هاى بورس کالا مى شوند به طور حتم خود تصمیم به عرضه کالاهاى تولیدیشان در بورس کالا خواهند گرفت و این امر رفته رفته منجر به پررنگ‌تر شدن نقش بورس کالا در بازار خواهد شد.

وی به نقش بورس در افزایش کیفیت کالاهاى تولیدى را اینگونه بیان کرد: مسلما زمانى که کالا در بورس عرضه شود به دلیل افزایش مشتریان جهت تقاضا، تولیدکنندگان را مجاب به افزایش کیفیت کالاهاى خود مى کنند و همین امر باعث مى شود تا با گذر زمان شاهد افزایش کیفیت کالاهاى تولید داخل با نرخ مناسب در کشور باشیم و متقاضیان هم تشویق به خرید کالا از یک کانال متناسب خواهند شد.

این فعال بازار زعفران باتاکید بر عملکرد موفقیت آمیز بورس کالا خاطر نشان کرد: با توجه به موفقیتى که در عملکرد بورس کالا شاهد بودیم تمایل بسیار زیادى جهت راه اندازى این بورس در شهر بجنورد داریم به همین دلیل تاکنون ضمن پیگیرى اقدامات اولیه جلسات زیادى را در این خصوص برگزار کردیم تا بتوان از طریق راه اندازى بورس علاوه بر انجام معاملات کلیه کالا‌ها در این بورس به وضعیت بازار نظم ببخشیم.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد