Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/2ym2WW
1397/08/28 - 15:39 تاريخ انتشار: 573 تعداد بازديد: 53068 كد خبر:
نیکزادی پناه:
بورس کالا تاثیر بسزایی در کیفیت محصولات تولیدی دارد
باید به منظور حمایت از حقوق کشاورزان و تغییر سطح درآمدی این قشر زحمت کش، زمینه عرضه اقلام بیشتری از محصولات در بورس را فراهم کرد که علاوه بر حمایت مجلس و دولت، تشکل‌ها نیز باید پای کار بیایند.


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بورس کالا می تواند تاثیر بسزایی در رشد کیفیت محصولات تولیدی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)،حبیب الله نیکزادی پناه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، افزود: خوشبختانه هر کالایی با هر کیفیت و بسته بندی قادر به عرضه در بورس کالا نیست بنابراین وقتی قرار است که تنها کالاهای باکیفیت وارد بورس کالا شود، تولیدکننده به منظور فروش محصول با قیمت بهتر، ترغیب به تولید باکیفیت‌تر می‌شود.

وی گفت: طی ماه‌های گذشته با افزایش بی رویه قیمت محصولات کشاورزی مواجه بوده‌ایم که اگر بخشی از رشد قیمت‌ها منطقی بوده است، اما عمده آن بی منطق و به دلیل رفتارهای دلالان در بازار بوده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تأکید کرد: ۱۱ سال پیش در کشور بورس کالای ایران راه اندازی شد که بیشتر در حوزه بازار فلزات و پتروشیمی از ظرفیت‌های این بورس استفاده شد، اما به دلیل ساختار سنتی بازار کشاورزی، توجه به بورس کالا در این حوزه با تاخیر روبه‌رو شد و حدودا طی سه سال اخیر شاهد ورود پرحجم و رونق برخی محصولات کشاورزی در بورس هستیم.

نیکزادی پناه اظهار کرد: راه مقابله با نابسامانی‌های فعلی در بازار کشاورزی و جلوگیری از فعالیت دلالان قدرتمند، ایجاد شفافیت در داد و ستدها است که از این رو انجام اقدامات لازم برای تمرکز معاملات محصولات کشاورزی در استان‌های مختلف در بورس کالا به مرور باعث تعادل بازارها و حمایت از تولیدکنندگان می‌شود.این نماینده مجلس معتقد است، باید به گونه‌ای عمل کنیم که در چند سال آینده وقتی اعلام شد، فلان محصول کشاورزی در بورس کالا عرضه شده است، نماد کیفیت مرغوب و قیمت درست در ذهن همه نقش ببندد و مردم نیز بدانند محصولات کشاورزی که در سراسر کشور در بورس عرضه می‌شود، دارای استاندارد مشخص هستند؛ این مهم، خوشنامی عرضه‌های بورسی را به دنبال خواهد داشت و نوعی بازاریابی برای شرکت‌ها برتر ایرانی خواهد بود.

نیکزادی پناه اظهار کرد: از ابتدای راه اندازی بورس کالا، شاهد تولد شفافیت در بازارهای مختلف بوده ایم، اما در آن زمان به دلیل وجود تولیدکنندگان خرده پا و پرشمار و موضوعات انباردای، درجه بندی و بسته بندی، قادر به عرضه تمام محصولات در بورس نبودیم، اما امروز شرایط متفاوت شده و معاملات قبض انبار نیز در بورس جریان دارد و می‌توان از گواهی سپرده کالایی نیز در بورس کالا بهره برد.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: باید به منظور حمایت از حقوق کشاورزان و تغییر سطح درآمدی این قشر زحمت کش، زمینه عرضه اقلام بیشتری از محصولات در بورس را فراهم کرد که علاوه بر حمایت مجلس و دولت، تشکل‌ها نیز باید پای کار بیایند.

نیکزادی پناه گفت: اینکه با رونق معاملات هر محصولی در بورس کالا، شاهد برخی مخالفت‌ها هستیم امری کاملا طبیعی است چراکه متاسفانه در اقتصاد غیرشفاف ما، سود عده‌ای در بی نظمی و معاملات پنهانی است که از این رو با شفافیت معاملات در بورس، شاهد حذف این افراد و رسیدن سود واقعی به تولیدکنندگان هستیم.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد