Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/RYtWue
1397/08/29 - 15:24 تاريخ انتشار: 651 تعداد بازديد: 53096 كد خبر:
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد؛
اطمینان عراقی ها از کیفیت بالای محصول ایرانی از بستر بورس کالا
بورس کالا این امکان را برای تجار و خریداران عراقی فراهم می کند تا کالاهای مورد نیاز خود را با کیفیت مناسب و بدون حضور واسطه ها خریداری کنند.


سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که یکی از شیوه های نوین برای توسعه مناسبات تجاری با عراق، می تواند بازار سرمایه و به طور مشخص بورس کالای ایران باشد. در بورس کالا امکان عرضه منظم محصولات مورد نیاز عراق آن هم بدون واسطه و با کیفیت تضمین شده وجود دارد که این امر با ایجاد سازوکار و وجود تابلوی بورس ایران در عراق، قابلیت پیاده سازی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، زهرا سعیدی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه می توان با استفاده از ظرفیت ها و ابزارهای بورس کالا در بازار عراق حضور پررنگ تری داشت، گفت: بورس کالا این امکان را برای تجار و خریداران عراقی  فراهم می کند تا کالاهای مورد نیاز خود را  با کیفیت مناسب و بدون حضور واسطه ها خریداری کنند.

وی با بیان اینکه بازار عراق، فرصت جذابی برای سرمایه گذاری ایران است، گفت: متاسفانه در سال های گذشته در حوزه اقتصادی و تجارت در عراق به نحو شایسته عمل نکرده ایم به طوری که ترکیه توانسته نفوذ خود در بازار عراق را بیشتر کند؛ از این رو بهره گیری از کلیه ظرفیت های اقتصادی برای صادرات محصولات ایرانی به عراق براساس نیاز فعالان اقتصادی این کشور باید در دستور کار قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس  شورای اسلامی افزود: یکی از شیوه های نوین برای توسعه مناسبات تجاری با عراق، می تواند بازار سرمایه و به طور مشخص بورس کالای ایران باشد. در بورس کالا امکان عرضه منظم محصولات مورد نیاز عراق آن هم بدون واسطه وجود دارد که این امر با ایجاد سازوکار و وجود تابلوی بورس ایران در عراق، قابلیت پیاده سازی دارد.

به گفته سعیدی، خریداران عراقی هم از بستری که معاملات در آن تضمین شده از نظر کمی و کیفی است، استقبال خواهند کرد چراکه انجام صادرات کالاهای نامرغوب در برخی حوزه ها بعضا وجهه برندهای ایرانی را مخدوش کرده است که تمرکز صادرات از مسیری همچون بورس کالا، برای طرف داخلی و خارجی به مراتب بهتر است

این نماینده مجلس معتقد است که اگر مسیر ورود محصولات ایرانی از بورس کالا به بازارهای مختلف از جمله بازار عراق باز شود، به مرور حجم تجارت با کشورهای همسایه از بازار سرمایه افزایش می یابد و اگر براساس فرمول های جهانی بخواهیم حرکت کنیم، باید از ابزارهای مالی نیز به منظور پوشش ریسک های تجاری بهره برد که این مهم از بستر بورس ها قابل تحقق است.

سعیدی تصریح کرد: با فعال شدن تابلوی بورس کالا در عراق، تجار این کشور می توانند از کیفیت و قیمت محصولات مورد نیازشان مطلع شوند که با توجه به فعال بودن رینگ صادراتی بورس کالا،  امکان انجام بخشی از تجارت سنتی ایران با عراق را از طریق این بورس وجود دارد.

نماینده مردم مبارکه در پایان اظهار داشت: با برنامه ریزی دقیق و عملی، می توان به نحوه شایسته تری در بازار پر سود عراق ورود کرد که در صورت فعال شدن بورس کالا در این مسیر، مزایای اقتصادی آن به مراتب بیشتر از تجارت سنتی خواهد بود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد