Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/nxqHao
1397/08/30 - 12:31 تاريخ انتشار: 1666 تعداد بازديد: 53116 كد خبر:
با افت سهام خرده‌فروشان رقم خورد؛
سقوط دوباره وال استریت/نزدیک به پایین ترین میزان ۷ماهه رسید
سقوط دیشب باعث شد اس‌اندپی و داوجونز از نظر کل عملکرد امسال، وارد منطقه منفی شوند. به این ترتیب حال داوجونز ۱ درصد و اس‌اندپی ۱.۱ درصد از سطح ۳۱ دسامبر خود پایین‌تر آمدند.

 

بازار سهام آمریکا در حالی برای دومین روز متوالی با سقوط سنگین روبرو شد که سهام انرژی با افت شدید قیمت نفت پایین آمدند و سقوط سهام خرده‌فروشان نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصادی جهان را بیشتر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از مهر روز گذشته، بازار سهام آمریکا در حالی برای دومین روز متوالی با سقوط سنگین روبرو شد که سقوط سهام خرده‌فروشان هم نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصادی جهان را تشدید کرد.

شاخص نزدک به پایین‌ترین میزان خود در بیش از ۷ ماه اخیر رسید، درحالی‌که شاخص‌های اس‌اندپی ۵۰۰ و داوجونز در پایین‌ترین سطح خود از اواخر اکتبر تاکنون بسته شدند. این یک روز پس از این اتفاق افتاد که سهام اپل، اینترنت و سایر سهام تکنولوژی سقوط کردند و اعتماد به این گروه سهام را که همیشه پیشتاز رشد بودند از بین رفت.

سهام اپل در معاملات دیشب وال‌استریت هم، با تداوم نگرانی‌ها در مورد کم شدن تقاضای آیفون، ۴.۸ درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح خود از اوایل می تا کنون رسید.

سهام شرکت خرده‌فروشی تارگت، پس از این که مشخص شد سود ربع سوم این شرکت به میزان تخمین زده شده توسط تحلیل‌گران نرسیده است، ۱۰.۵ درصد سقوط کرد. سهام فروشگاه‌های زنجیره‌ای کول هم پس از کاهش پیش‌ینی سود امسال این شرکت، ۹.۲ درصد از ارزش خود را از دست داد.

به این ترتیب سقوط هشداردهنده خرده‌فروشان، به نگرانی‌های سرمایه‌گذاران که همین حالا هم به علت سقوط شدید سهام شرکت‌های تکنولوژی، کند شدن اقتصاد جهان، به حداکثر رسیدن درآمدهای شر کتی (و شروع به افت آنها) و بالا رفتن نرخ‌های بهره، روی لبه پرتگاه قرار دارند، اضافه کرد.

میانگین صنعتی داوجونز ۵۵۱.۸ واحد یا ۲.۲۱ درصد سقوط کرد و در ۲۴۴۶۵.۶۴ واحد بسته شد. اس‌اندپی ۴۸.۸۴ واحد یا ۱.۸۲ درصد از ارزش خود را از دست داد و به ۲۶۴۱.۸۹ واحد رضایت داد و کامپوزیت نزدک ۱۱۹.۶۵ واحد یا ۱.۷ درصد سقوط کرد و به ۶۹۰۸.۸۲ واحد رسید.

سقوط دیشب باعث شد اس‌اندپی و داوجونز از نظر کل عملکرد امسال، وارد منطقه منفی شوند. به این ترتیب حال داوجونز ۱ درصد و اس‌اندپی ۱.۱ درصد از سطح ۳۱ دسامبر خود پایین‌تر آمدند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد