Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/FoFpFT
1397/09/02 - 10:39 تاريخ انتشار: 919 تعداد بازديد: 53132 كد خبر:
نماینده روسیه در آژانس انرژی اتمی:
توسعه همکاری مالی ایران و روسیه ادامه دارد
خروج از برجام، اعمال تحریم های اقتصادی در مورد ایران، اقدامات برای مقابله با توسعه بازرگانی با کشورهای ثالث با تهران به هیچ وجه نمی تواند نظام منع انتشار سلاح هسته ای را تقویت کند.


نماینده دائم روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد: با وجود تحریم های غیرقانونی و مخرب آمریکا علیه ایران، تمام تلاش های لازم برای حفظ و توسعه همکاری های اقتصادی و مالی با ایران را بکار خواهیم بست.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از وزارت امور خارجه روسیه، «میخاییل اولیانوف» در نشست آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: در شرایطی که تهران با سیاستی منطقی به اجرای تعهدات خود در چارچوب برجام ادامه می دهد، اقدامات واشنگتن مایه دلسردی و نگرانی عمیق است.
وی از مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی برای تهیه گزارش کامل درخصوص بازرسی و نظارت در ایران بر روند اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت قدردانی کرد و ادامه داد: آژانس بین المللی انرژی اتمی بار دیگر تایید کرد که ایران به طور کامل مفاد برجام، توافقنامه پادمان ها و پروتکل الحاقی به آن را اجرا می کند.
اولیانوف خاطرنشان کرد: سطح عالی همکاری بین تهران و آژانس بین المللی انرژی اتمی گواه و دلیل آشکار و قانع کننده بر این واقعیت است که توافق هسته ای (برجام) حقانیت خود را اثبات کرده و اطمینان به ماهیت کاملا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران را تامین می کند.
وی افزود: خروج از برجام، اعمال تحریم های اقتصادی در مورد ایران، اقدامات برای مقابله با توسعه بازرگانی با کشورهای ثالث با تهران به هیچ وجه نمی تواند نظام منع انتشار سلاح هسته ای را تقویت کند.
مقام روس گفت: آمریکا با استفاده از موضوع عدم انتشار سلاح هسته ای به عنوان بهانه ای برای حل مسائل سیاسی خود، کارآیی قرارداد عدم انتشار سلاح هسته ای (ان.پی.تی) را زیر سوال می برد و در عین حال به سیستم پادمان های آژانس بین المللی انرژی اتمی بی اعتمادی خود را نشان می دهد.
وی افزود: اطمینان داریم که برجام از استحکام کافی برخوردار است و شرکت کنندگان باقی مانده در این توافق، توانایی حل مشکلات بوجود آمده را دارند.
آژانس بین‌الملل هسته‌ای برای چهاردهمین بار اعلام کرد که اقدامات و فعالیت‌های هسته ای ایران کاملا منطبق با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است. گزارش آژانس در حالی برای چهاردهمین بار پایبندی جمهوری اسلامی ایران را تأیید می‌کند که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در 18 اردیبهشت، آمریکا را به‌طور یک‌جانبه از این توافق بین‌المللی خارج کرد اما بلافاصله دیگر کشورهای امضا کننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه تاکید کردند که به برجام پایبند مانده و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می کنند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد