Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/ybuqEC
1397/09/02 - 10:45 تاريخ انتشار: 933 تعداد بازديد: 53135 كد خبر:
بلومبرگ نوشت:
بانک مرکزی بریتانیا در پی افزایش نرخ بهره بانکی است
با در نظر گرفتن برگزیت و اثرات تورمی احتمالی، بانک مرکزی انگلیس ناچار به افزایش نرخ های بهره با سرعتی بیشتر از پیش بینی ها خواهد شد.


تارنمای خبری بلومبرگ با توجه به اثرات برگزیت بر اقتصاد انگلیس نوشت: بانک انگلیس ممکن است مجبور به افزایش نرخ های بهره با سرعتی بیشتر از پیش بینی های بازار شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بلومبرگ، مایکل ساندرز، سیاستگذار پولی بانک انگلیس در این راستا گفت: با در نظر گرفتن برگزیت و اثرات تورمی احتمالی، بانک مرکزی انگلیس ناچار به افزایش نرخ های بهره با سرعتی بیشتر از پیش بینی ها خواهد شد.
وی غیر قابل پیش بینی بودن اثرات برگزیت بر اقتصاد را یکی از دلایل افزایش نرخ های بهره دانست. او در ادامه افزود: تغییرات جمعیت شناسی انگلیس نیز بر اقتصاد تاثیر می گذارد. جمعیت سالخورده، کمتر از افراد جوان بی کار هستند. این روند ممکن است تغییرات نرخ بهره نسبت به تقاضا را تغییر دهد، چرا که افراد مسن کمتر وام می گیرند.
پیش بینی های شاخص تورم در ماه نوامبر(آبان) که قبل از آخرین دوره بحران ناشی از برگزیت بازنویسی شده است، افزایش نرخ سه برابری شاخص تورم تا بازه زمانی سال 2021(1400 شمسی) را نشان می دهد.
همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در 23 ژوئن 2016 (3 تیر 95) برگزار شد. براساس برنامه اعلام‌شده، انگلیس ماه مارس سال آینده میلادی رسما از اتحادیه اروپا خارج می‌شود و دو طرف امیدوارند تا پیش از آن، توافقنامه برگزیت را به تصویب پارلمان‌های انگلیس و اتحادیه اروپا برسانند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد